Serveri joka on pyörinyt 2011 vuodesta lähtien.
Olemme cräkätty joten jos et omista oikeata minecraft tunnusta voit silti pelata meillä.
Tämä serveri on Non-pvp mutta meiltä löytyy pvp-areenat siihen tarkotukseen (sekä toinen serveri joka on tarkoitettu pvp grief/raid juttuihin).
Lisäksi meillä on Mobarena, minipelejä, kauppa, factionit, chestilukitushärpäke etc...
Meiltä voi ostaa VIP-tilejä joilla saat hienoja erikois härpäkkeitä.
Omistaja: Riksha
Adminit: Zutto, tinke90, Kondekka, derek9355, RuostunutSielu ja Nuuska
Modit: BiBulZz
Sivut: http://mc.jumalauta.net/
IP:mc.jumalauta.net
Jumalauta Minecraft Server [24/7] [Cracked] [Survival]
5
733
Vastaukset
- kusipaa3
Sivut: http:// m c . j u m a l a u t a . n e t
- LUE!
Semmonen kysymys ois kaikille lukioille kertokaa mulle, miksi mun minecraft ei päivity, vaikka painan sieltä että force update!? että jos kaikki nyt vois kertoo niin se auttas mua tosi paljo!!!
- ImeMunaas
kosk maincräft o iha vitu paska peli ja ei kannata pelaa sellast syöpäst paskaa
- älytön
Asiani ei liity tähän mitenkään,mutta miksi en pääse tälle pohjankaivos.fi:n servulle?Osoite on kirjoitettu oikein jne..
kun painan yhdistä,siihen tulee lukemaan Internal exception: java.net.SocketException:Connection reset MIKSI??!!?!!??:( - SuperNalle123
Toimiiko tää enää
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18822432Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant839641Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.467612Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va886408SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1896103Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485102HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1174755Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074484Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo962204Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k861489