Vaasan hallinto-oikeuden mukaan Talvivaara ei voi käyttää ympäristönsuojelulain hätäpykälää liikavesien juoksusten perusteena. Hallinto-oikeuden mukaan yhtiö on tiennyt vuosia, että vettä keräytyy alueelle miljoonia kuutioita liikaa.
Mitä tähän sanoo Pekka Perä ?
Vaasan hallinto-oikeus
18
173
Vastaukset
- 125487
Helevetin häirikkö painu sinne missä pippuri kasvaa.
- sinne joutaa
Pekka Perä sanoo kaikille laille piutpaut ja että ei koske heitä. Lait ryhtyy koskemaan Talvivaaraa silloin kun Pekka Perä tuomitaan linnaan.
- kirosana koko yhtiö
Sanoit osuvasti.
Lupahdot eivät ole Talvivaaraa koskeneet.
Eilen telkkarissa Perä oli kovin alistuneen oloinen.
Uskoneeko enää itsekkään koko hommaan ?
- jokken joll
junkkaahan rauhassa pennanen,elä huolehdi talvivaarasta.
- Mahtava peräsin
Pekka Perältä ei taida totuuden sanaa kuulla vai voiko ?
- Sasu5
Tämä oikeuden uusi päätös on Talvivaaran jatkon kannalta moninkertaisesti tärkeämpi kuin se hassu majavapatojuttu johon media on mennä viikolla yhtiökokouksen ohessa keskittynyt.
- ei tarvitse välittää
Vaasan hallinto-oikeuden päätöksille nauretaan Talvivaarassa niin että tyrät rytkyy. Niitä ei tarvitse noudattaa kun sanktioita ei tule koskaan. Ihan yksi hailee mitä Vaasassa kirjoitellaan, kun sillä ei ole mitään merkitystä.
- ei puhdisteta mitään
Näin on. Kaikki myrkyt vaan surutta järviin. Sinne mahtuu.
- perä edellä puuhun
Vaasan hallinto-oikeuden voisi siis kokonaan lopettaa.
Ei mitään merkitystä ole heidän lausunnoillaan.
Ainakaan Talvivaaralaisten mielestä.
- oikia jokken joll
Feikki jokken joll taasen.
- sama vaikkei oliskaa
Suomen oikeuslaitos on iso vitsi. Hah hah haa
- tvaaraa
Yhtiöllä valta päättää minkälaiset päästöt se haluaa ?
- ei koske TV:aa
Ha ha ha ha hallintaoikeus.
- antaa mennä,vesi vie
ha ha ha hallinto on meillä omasta takaa.
- aika hoitaa pekatkin
Pekka on tottunut kusemaan toisten kintuille, se niin mukavasti lämmittää, sairasta mieltä.
- jukken jall
Vaasan hallinto oikeudessa kielletään j-pennasen junkaaminen lain 27/4 momentin mukaan.
- 8965
pennanen on persu isolla peellä
- Oli jo unohtunut,
kiitos nostosta!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1811508
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall1951136Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä431101Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad38765- 14700
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30691Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21680- 37673
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .19621Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46617