http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013050316973302_uu.shtml
Helsingin opetusvirasto pitää kiinni tiukasti sitä näkemystä että opettaja toimi väärin. Siihen he eivät ota näkemystä oliko erottaminen oikeutettua.
Jokainen kyllä tietää että kyseinen opettaja ylireakoi tilanteeseen, ja vahinkoja sattuu myös opettajille. Nopea erottaminen vesitti opettajien työn kouluissa ja oppilas saa nyt vapaasti olla KING. Oppilaiden taholta suunsoitto ym kiusanteko on sallittua helsingin tätien rintojen alla.
Kukaan ei anna periksi
erottakaa virasto
1
112
Vastaukset
- oika
Opetuslautakunta kokoontuu vasta tiistaina ja päättää sitten, meneekö asia esittelijän nuottien mukaan vai toisin. Lautakunta poikkeaa harvoin oikaisuvaatimuksia käsitellessään esittelijän ehdotuksesta. Mutta siis tiistaina tiedetään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624499KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1593388Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582707Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492614- 1422596
- 241903
- 241751
- 301636
- 1741600
- 411313