Soneran pojat huijasivat Turun Citymarketissa

huijattu

Kyselivät mitä puhelin ja nettiliittymiä minulla on. Oli mokkula ja kolme puhelinliittymää, nyt ei ainoatakaan ja silti maksut juoksee marraskuuhun asti.
Halusivat päivittää nettiliittymän ja tarjosivat uutta mokkulaa minkään ei pitänyt muuttua. Olin ilman laseja ja ilmoitin että en näe lukea. Sain todella hitaan yhteyden ja vuoden lisää sopimukseen. Olen ollu monta kertaa yhteydessä asiakaspalveluun ja pitäisi maksaa 219 € jotta saisin liittymän puretuksi. Rikollista sanon minä.

Asiakas 1003976240

3

264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tollo3

      Citymarketissa minäkin sain soneran pojilta vuoden lisää kakkua ja 2/3 hitaamman yhteyden.Kusetusta kaikki.

    • ne vie kaiken

      Minulta ne veivät lompakon ja kaikki rahat ja kortit, lisäksi katkaisivat kaikki yhteyteni ulkomaailmaan, niin netti kun puhelinyhteydet. Myös autoni renkaat he puhkaisivat, että eristäminen olisi täydellinen.

    • 2.vuoden sopimus

      Asiaan täytyisi puuttua ylemmältä taholta. Mielivaltaisuus näissä nettiliittymissä on pöyristyttävää. Minäkin sain hitaamman liittymän entisen nopeamman sijaan. ja kahden vuoden sopimus on aivan liikaa.

      Täytyisi olla niin, että nettitikku maksaisi jotain ja liittymä ei olisi määräaikainen.
      Vanhempia ihmisiä usein huijataan näissä.

      Tuo "Ne-vie-kaiken"-piruilu on tyhmää! Kun vanhempi ihminen tai huononäköinen joutuu tuollaisten lipevien huijareiden huijauksen kohteeksi, hän tuntee olonsa turvattomaksi.

      Nykyään on ihan yleistä että hitaita liittymiä tarjotaan nopeampien sijasta. Tai sitten saa maksaa jotain 32 € kk jolloinpitäisi vaihtaa nopeampaan mokkulaan ja taas 2. vuoden sopimus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      22
      2347
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      91
      1478
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1238
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1120
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      939
    6. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      842
    7. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      841
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      209
      830
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      18
      821
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      785
    Aihe