Soneran pojat huijasivat Turun Citymarketissa

huijattu

Kyselivät mitä puhelin ja nettiliittymiä minulla on. Oli mokkula ja kolme puhelinliittymää, nyt ei ainoatakaan ja silti maksut juoksee marraskuuhun asti.
Halusivat päivittää nettiliittymän ja tarjosivat uutta mokkulaa minkään ei pitänyt muuttua. Olin ilman laseja ja ilmoitin että en näe lukea. Sain todella hitaan yhteyden ja vuoden lisää sopimukseen. Olen ollu monta kertaa yhteydessä asiakaspalveluun ja pitäisi maksaa 219 € jotta saisin liittymän puretuksi. Rikollista sanon minä.

Asiakas 1003976240

3

256

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tollo3

      Citymarketissa minäkin sain soneran pojilta vuoden lisää kakkua ja 2/3 hitaamman yhteyden.Kusetusta kaikki.

    • ne vie kaiken

      Minulta ne veivät lompakon ja kaikki rahat ja kortit, lisäksi katkaisivat kaikki yhteyteni ulkomaailmaan, niin netti kun puhelinyhteydet. Myös autoni renkaat he puhkaisivat, että eristäminen olisi täydellinen.

    • 2.vuoden sopimus

      Asiaan täytyisi puuttua ylemmältä taholta. Mielivaltaisuus näissä nettiliittymissä on pöyristyttävää. Minäkin sain hitaamman liittymän entisen nopeamman sijaan. ja kahden vuoden sopimus on aivan liikaa.

      Täytyisi olla niin, että nettitikku maksaisi jotain ja liittymä ei olisi määräaikainen.
      Vanhempia ihmisiä usein huijataan näissä.

      Tuo "Ne-vie-kaiken"-piruilu on tyhmää! Kun vanhempi ihminen tai huononäköinen joutuu tuollaisten lipevien huijareiden huijauksen kohteeksi, hän tuntee olonsa turvattomaksi.

      Nykyään on ihan yleistä että hitaita liittymiä tarjotaan nopeampien sijasta. Tai sitten saa maksaa jotain 32 € kk jolloinpitäisi vaihtaa nopeampaan mokkulaan ja taas 2. vuoden sopimus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      85
      6304
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      30
      3783
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      28
      3140
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      369
      1696
    5. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      33
      1388
    6. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      27
      1330
    7. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      46
      949
    8. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      11
      946
    9. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      11
      870
    10. Tykkään susta todella

      Paljon. Olet ihana ❤️
      Ikävä
      42
      859
    Aihe