Esikoispojasta on tulossa Karo Mikael. Sukunimi on suomalainen, aika pehmeän kuuloinen (sukunimessä ei ole "kovia kirjaimia" kuten R, K). Mitä mieltä nimestä Karo? Kuulostaako Karo Mikael hyvältä nimeltä?
Karo Mikael mielipiteitä?
äiti
7465
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
sovi pikkupojalle.Tilalle vaikka Kimi
Karo on myöskin koirannimi. Lisäksi Karoliinoja sanotaan Karoiksi, joten siksikin se on huono nimi. Mikael on kaunis, etunimi kannattaisi laittaa uusiksi.
Pojan nimeksi Karoa. Häntä aletaan varmasti kiusaamaan koulussa, kun yleensä Karoliina nimisiä TYTTÖJÄ sanotaan karoiksi. Ja kertokaapa sukunimenne
Teidän lapsestanne tulee tuolla nimellä ihan kamala narkomaani-rikollinen ja sitten vielä sivari.
on Karoliina nimisen tytön lempinimi, en antaisi pojalle nimeksi!!!!!!!!
Mikael sen sijaan hieno nimi!
Etunimeksi vaikka Kari, Kimi, Kaapo, Kalle, Kille, Kasperi, Iiro, Jori, Jami, Tino, Aki, Niko, Marko...
Mitäs pidätte ehdotuksista?
kyllä karo nimen voi aivan hyvin laittaa pojalle:) oon sitä itekkin miettiny joskus antavani jos pojan saisin. karo on sopivasti erilainen ja hieno nimi!!! eli anna vaan jos ite siitä pidät. kaikenmaailman kimejä ja jessejä on jo ihan tarpeeks;)
Eij eij eij.. Karo on mooonen moonen Karoliinan lempinimi eli niin myös minunkin =) Mikael sen sijaan kuulostaa hyvältä ;)