Kätköillä taas kolmen vuoden tauon jälkeen

pekka_v

Harrastettiin vaimon kanssa kätköilyä tosi aktiivisesti vuosina 2006-2010, mutta sitten iski jonkun sorttinen kyllästyminen. Ei vaan huvittanut ja tuntu että kun toi juttu oli tullut niin suurten massojen tietoon niin siitä meni fiilis ihan kokonaan. Joten toi homma sitten vaan jäi noin kolmeksi vuodeksi.

Joku ehkä vuosi sitten aloin taas miettimään että mitäs jos aloittelisi hommaa uudelleen ja kattos vieläkö siihen innostuu näin pitkän tauon jälkeen. No vuosi siinä meni sitten niin, että siitä puhuttiin mutta ei saatu aikaiseksi lähteä. Kunnes sitten tänään.

Pakko sanoa että toi tauko teki tosi hyvää. Nyt on ehtinyt tulla paljon kätköjä tähän lähialueellekin joten ei tarvinnut ajaa ensin autolla sataa kilsaa että pääsee hakemaan. Sovittiin että lähdetään taas piakkoin uudelleen.

Ehkä meillä edellisellä kerralla homma kaatui siihen että haettiin vähän turhiakin kätköjä, tarkoitan niitä joissa pääsee autolla ihan viereen ja sen saa logattua suunnilleen kun avaa ikkunan. Nyt unohdetaan noi, ja keskitytään purkkeihin jotka ovat kivoilla paikoilla, koska siitä ulkoilusta me saadaan kiksit.

Ihanaa ettei tota garminin navia tullut myytyä vaikka sitä luulikin, ettei tätä touhua tehdä enää ikinä :)

1

257

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tiuku4

      Usein kuulee puhuttavan, että kätköilystä on tullut massojen harrastus. Harrastushan se on muiden joukossa, kuten golf, nypläys tai suunnistus. Kätköjen laatu on varmasti heikentynyt, mutta itse voi valita, minkä tyyppisiä kätköjä hakee. Geokätköily ei ole kuitenkaan mikään salaseura. ;)

      Hienoa, että innostuit taas kätköilemään, onhan tää ihan mukava juttu!
      parasta siinä on myös se, että voipi harrastaa kun itselle parhaiten sopii. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      617
      1633
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      44
      877
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      487
      753
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      14
      743
    5. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      45
      662
    6. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      41
      614
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      566
    8. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      32
      533
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      510
    10. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      161
      498
    Aihe