Stayer sc 381 ??

Onkohan Stayer sc 381 yhdistelmäsaha mistään kotoisin?
Ikäähän sahalla on jo, mut lähes käyttämätön yksilö tiedossa.
Ei kyseisest sahast paljoa tietoa tunnu löytyvän
12609
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Minulla on ollut Stayer sc 250, eli pelkkä kaappari jo 15-20 vuotta. Pelannut ongelmitta ja olen siihen hyvin tyytyväinen. Näitä Stayereitä on myyty myös Sheppach-nimellä ja väreissä.

Minusta tuolla iällä ei ole merkitystä. Se on aikoinaan suunniteltu ja tehty puun sahaamiseen ja siihenhän sitä yhäkin käytetään. Miksi koneen pitäisi olla muuttunut 'paremmaksi', kun tehtäväkin on se sama ja vanha eli puun sahaaminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


2 laadun sahako? kirjoitti:

Onkohan Stayer sc 381 yhdistelmäsaha mistään kotoisin?
Ikäähän sahalla on jo, mut lähes käyttämätön yksilö tiedossa.
Ei kyseisest sahast paljoa tietoa tunnu löytyvän

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu