Hotelli Seagull/ Protaras

kesaska

Hei,
ekaa kertaa Kyprokselle ja k.o hotelliin.
Kokemuksia, vinkkejä.. Supermarkettia lähellä?
Kaksi isoa tyttöä (13v ja 16v.) ja äiti matkalla.
Kiitos!

2

221

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 28veeeee

      Silloin kun varataan matkaa niin pitäishän matkatoimistojen sivuilta lukea ne etäisyydet hotellista yms. :)

      Mutta 100-250m teidän hotellista on kauppa (yleensä joku pikkuinen = vähän kallimpi kuin isompi)
      Rantaan teillä oli n 250m. Mutta kattelin että aika pieni ranta. Meillä sama ranta mutta matkaa huimat 300-400m.

      Käykää snorklailee jos osaatte/ tykkäätte uida. Kyproksella on erittäin puhtaat ja kirkkaat vedet. Voi bongaa kaloja yms.
      Kyllä siellä paikan päällä on "kioskeja" missä tarjotaan erilaisia retkiä.

      Kohta siellä!

      • kesaska

        Olisinkin kiinnostunut hotellista ensisijaisesti, kiva kuulla kokemuksia k.o hotellissa olleilta ja esim. ravintolavinkkiä hotellin läheltä. Usein myös joku jolle tuttu kohde osaa vinkata nimeltä edullisimman supermarketin alueelta.
        Eli mielellään vastkaa te, jotka olette käyneet :)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      67
      2277
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      230
      2182
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1488
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      22
      1292
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      21
      1242
    6. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1200
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      121
      1175
    8. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      969
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      959
    10. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      909
    Aihe