Niin siis voiko airsoft aseen akun liittimen käyvä jossain vaihtauttamassa,ku mulla siinä o miniliitin ja ku haluisin siihe lipo-akun,vai onko olemassa lipo-akkuja miniliittimellä?????
Nopeit vastauksii,kiitos:)
Nopeit vastauksii,kiitos:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 32
Vanhimmat
Melkein kaikissa lipoissa on miniliitin. Joissain voi olla deans mutta kyllä se lukee sitten jos on.
Joo,mulla on toi jg g36c,nii mitäpä luulet että kestääkö se 11.1v lipo-akkua?? siinä o kyllä kolmosversio rataslaatikko.
Nyt on pakko kysyä millä laturilla ajattelit ladata lipoa? Lipoissa on hirveästi eri liittimiä, Deans, XT-60, EC3, 4mm banana, Tamiya mini ja joissain ei tule liittimiä ollenkaan.
No tiiäkkö mist saisin suht.halvan mut hyvän mini lipo laturin??
Milgearistahan saa niitä adapteri johtoja. Vai mtä ne oli.
No niinhän niitä saa.
Ja sit sitä vielä et minkä akuukotelon ostaisin ja mistä tollaselle 11.1v lipo-akulle??
Tartteis tietää nopee:)
Haistakaa kummatkin pitkä vittu.
Siis mihin aseeseen akkukotelo? Huomioi että 11,1V lipo tarvii paljon muuta kuin akun.
Jg g36c
Nii ja sitä viel et onko 7.4v lipo-akut hyvii??
Vastaa 9,6V, mutta 8,4V minin kokoinen. Osta Turnigy Accucel 6-laturi hobbykingin saksan varastolta 30€ ja akut n. 7€/kpl. Suosittelen Turnigy Nano-Tech 2200 mAh 35/70C 7,4V lipoa. Hommaa lisäks lipopussi, hälytin ja XT60-mini tamya adapteri.
Et tarvitse akkukoteloa.
Lisäksi tarviit virtalähteen, itse käytin vanhan läppäristä ottamaani.
Mistä sellasen mä saan,ja aion ostaa akkukotelon ku se o niin sairaan siisti,mut linkkaa joku hyvä ja halpa laturi lipo-akulle.
Verticalhobbysta tais lähteä yks laturi virtalähteellä 12€, googlaa itse. Siihen vaikka dualsky lipo ja muut tarvikkeet suomesta.
Voit ostaa akkukotelon ulkonäön takia, mutta aseen johdot pitää jatkaa sinne erikseen.
miten ne johdetaan sinne akkukoteloon??
vastaa äkkiä pliiiiiiis!
Mä luulin et se virtalähde tulee aseeseen,mut onko tuo sivusto ulkomaalainen,ku en haluis tilata ulkomailta mitään,mut jos muualta ei saa tohon halpaan hintaan,niin kait se sit pitää...
Joo,helpotuin ku huomasin et se o suomalainen sivusto
No käykö 7.4 lipoon nykyisen 8.4 miniakun laturi jos otan läppäristä virtalähteen??
Johdotuksen voit hoitaa ammattilaisella, juoksuhaudasta voit etsiä tai tehdä ostoilmoituksen palvelulle. Virtalähde tulee laturiin artamaan virtaa :O
Lipot tarvitsevat oman laturinsa, osta tuolta verticalhobbystä. Vertical hobbyn laturissa EI tarvitse virtalähdettä, koska sellainen tulee jo mukana. Ennen lipon ostoa lue tämä: http://wiki.lennokit.net/index.php/Litium-polymeeri
Voiko milgearissa käydä tekemässä sen johdotuksen??
Ei. Atom-airsoftissa voi varmaan käydä uusimassa johdot. Lähetä vain mailia omistajalle.
Missä atom-airsoft on??
Huomasin et se o Hämeenlinnassa,se o liian kaukana ku asun oulussa,mut onko joku muu paikka missä johdotuksen voi käydä tekemässä??Aattelin kuitenki käydä tuolla Milgearissa kysymässä että onko se mahdollista tehdä siellä.
Hämeenlinnassa. Voit myös lähettää aseesi sinne.
Joo,no tiedätkö muuta paikkaa missä voisi käydä tekemässä sen johdotuksen??
Katso juoksuhaudan myyntipalstalta "palvelut" ja siellä tais olla joku tyyppi joka huoltaa aseita oulussa.
Lähetä se asees sinne atomille! taitavin virittäjähuoltaja koko maassa imo! Maksusta saat neuvotella henk. koht' omistajan kanssa.
^ Paras, jolla on yritys
Mikä on imo?
in my opinion = minun mielestäni