4 Smile:lle

Hei

Mitä korttisi viestittävät kolmekymppiselle naiselle tulevaan? Rakkaus? Työ? Työtä on mutta rakkautta ei.
350
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sopiiko, että vedän pikkusen henkeä välillä?
Nyt en saa enää ulos mitään

Äänestä

Mennyt
Olet askeltamassa ollut elämässäsi yhden vaiheen loppuun ja aloittaen jotakin uutta. Pidät kumminkin jotakin asiaa hirveän vaikeana, etkä oikein osaa nauttia siitäkään että sinulla olisi tilaisuus pikkusen hellittää nyörejä. Itekses pohdit paljon erilaisia asioita.

Nyt
Jossain jo pitkään jatkuneessa asiassa, tulee tapahtumaan iso muutos. Jotenkin sulla on luottamus rakkauteen pikkusen hakusessa, kun oikeudentajusi saattaa osaltaan himmentää mahdollisuuksiasi.

Tulee
jonkun ystäväsi jota et hirveen usein tapaa, tilanne pikkusen elää, vaalea nainen. Millään et suostu nyt näkemään metsää puilta, sillä oikeesti kaiken pitäis olla ihan kunnossa, vaikka tähän liittyy jollain tapaa viranomainenkin.
kilpailusta huolimatta, tunnet olosi seesteiseksi olkoonkin vaikka saat jonkun yllättävänkin viestin tummalta nuorehkolta ystävältäsi.
Tämä on tilaisuutesi ja nyt malttia kehiin, että saat asiasi pysymäänkin tasapainossa. Pikkusen sulta kysyy kumminki kanttia, kun ajattelet ettei sulle kerrota ihan kaikkea. Vaikka menestytkin, kasaat hartioillesi ihan liikaa.
Saat kuulla 'p****npuhujista ja stressaannut jostain yllättävästä tiedosta. Ne kuitenkin ohjaavat sinua muutokseen ja toivosi herää uudelleen.
Ajatuksiasi hallitsee ristiverinen aikuinen mies ja onnistumisen avaimet tässä jutussa on sinulla ja VAIN sinulla, noh sit tääl on myös vaalea aikuinen mies ja pikkusen joudut puntaroimaan asioita uudestaan, mut tää vaalea mies koskettelee jotenkin sun työkuvioitasi.
Sit täällä on paljon raha-asioita ja niissä pitäis osata kattoo faktat ja päättäväisyyttä tarvitaankin tässä, mitä tulee vaaleaan aikuiseen mieheen! Ole tarkkana!!
Mut se että täällä on joku nainen ja ero...., kuulet sellaisen viestin ja se kun tulee olemaan sulle aika haasteellinen, susta tuntuu, et putoat vähän korkealta
käyt sellasen kolmannen maailmansodan läpi ja sua ahistaa, kun ne temput teki sulle jokju läheinen ihminen ja lisää paljastuksia roikkuu ilmassa, en tiedä sit koskeeko sua - vai ketä, mut täällä on vaalea nainen. jokin ratkaisu sun pitää tehä, mitä tulee kotiasioihin. tulet saamaan myös viestiä, joka himppasen hellittää työtaakkaasi. Jokin ehdotus sulle tehdään, josta kumminkaan et hirveemmin innostu

Äänestä

Kiitos paljon ajastasi! :) Katsotaanpa ihan mielenkiinnolla mitä tulee tapahtumaan näissä asioissa! Työpaikan vaihdos on tulossa tässä.. Rakkauteen en aina jaksa enää uskoa. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valkoinen kivi kirjoitti:

Hei

Mitä korttisi viestittävät kolmekymppiselle naiselle tulevaan? Rakkaus? Työ? Työtä on mutta rakkautta ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu