Hei, onko kukaan käynyt syömässä kyseisessä paikassa?
Mitä mieltä? Kannattaako mennä?
Mitä mieltä? Kannattaako mennä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
pjaskaa saa pjerseestäkin
oletpa kohtelias,oletko käynnyt edes kyseisessä paikassa.taidat olla kade.
Mielestäni lounas hinta / laatu suhteeltaan parasta Orimattilassa. Hyvät alkusalaatit ja asialliset ruoat. Ainoa mitä kaipaisin itse on hiukan lisää mausteita pääruokiin.
Olen käynyt useasti lounaalla. Tykkään! Mutta minua on helppo miellyttää kuhan on hyvät salaatit :) ja siellä saa ainakin syödä rauhassa, ei ole kova äänistä porukkaa ja viihtyisä tila. Aijon mennä jatkossakin ja palautteen voi antaa suoraan kokille, koska minulta on ainakin kysynyt miltä ruoka maistuu.
ruokalista oli melkosen suppea ja lapsille ei ollut omaa listaa.
"Melkoisen suppea"... hohhoijaa, teillähän on siellä Orimattilassa runsaahkon puoleisesti näitä asiallisia ruokapaikkoja mistä valita ja valittaa.
Tarkotatko että, kun ei ole laajaa ruokaravintola valikoimaa niin niistä vähistäkään ei silloin parane valittaa??
Eikös tässä aloitus ollut että "mitä mieltä ravintolasta Tehdas" ja mielipiteeseen kuuluu mielestäni ja - asiat.
Ja vastaukseni on että, valitettavasti ei ole tullut vielä käytyä :)
Miksiköhän täällä saa mollata, herjata ja haukkua tiettyjä yrityksiä ties kuinka paljon ja sitten jos joku tekee keskustelun yrittäjästä joka on täysi huijari ja kertoo totuuden niin se ollaan sekunnissa poistamassa?
Kuka on täysi huijari?
Minä olen käynyt,ja vieraeilevin tähtien mielestä kenen kanssa olen käynyt,paikka on viihtyisä ja lounas on hyvä.
Samaa mieltä,ehdottomasti parempi lounas kuin Kehräämön kahvilassa,suosittelen!
Mekin ollaan vaihdettu kehräämön pohjoispäädystä
eteläpäätyyn eikä kaduta!
nimenomaan juuri lounaspaikka tuo Tehdas on, ei mikään iltaravintola, sellaista ei Orimattilassa ole ollut Mustan Orin lopettamisen jälkeen, missä olisi aikuisille tanssi yms iltaohjelmaa..ruokapaikkoja on jo ihan tarpeeksi
Samaa mieltä. Kohtuuhintainen tanssi/ruokaravintola Orimattilaan pitäisi saada eikä ainaisia lounaspaikkoja tai kaljakuppiloita.
En voi vieläkään ymmärtää miksi se musta ori purettiin ja tilalle tuli rumaa peltihallia! Oli muuten ihan paras paikka musta ori! paras kaikinpuolin! Pubi puoli oli vähän erikseen siellä ja lasten kanssa pääsi päivällä hyvin syömään sekä sitten oli aikuisille menoa iltaisin! tehtaassa en ole käynyt vielä
Ei täällä kyllä ruokapaikkojakaan liiaksi ole, ainakaan viikonloppuisin. Tehtaassa on käsittääkseni myös ohjelmaa, bändejä yms. silloin tällöin. Miljöö on vaan vähän liian hienostunut entiseen Mustaan Oriin verrattuna, Tahtokin oli maanläheisempi. Arvid taas on räkälä, johon en mene syömään enkä iltaa viettämään, samoin kuin ne muut pubit.
Tehtaan lounas!? Pyttipannusta 9.30€? En oo käyny sitten hinnankorotuksen, ja tuskin tuun menemäänkään. Munasivat tolla euron nostolla. Pitäkööt tunkkinsa.
Ruoka on perushyvää, mutta ei mitään erikoista.
Aina puhutaan, että menussa ei saa olla liikaa erilaisia annoksia. Tehtaalla tämä ajattelu on taasen viety toiseen ääripäähän. Listalla ei ole kuin 9 pääruokaa, muutama alkuruoka ja jälkkäri.
Lienee menekkikysymys ja kustannusten kurissapito taustalla.
Plussaa pitää antaa ehdottomasti sunnuntai brunssista. Se on monipuolinen ja hinta-laatu suhde on hyvä :)
Ravintolan yleisilme voisi olla hieman viihdyttävämpi. Nyt aika askeettinen ja nimensä mukaisesti tehdasmainen. Valaistus liian kova. Hämyisempi valaistus toisi enemmän tunnelmaa ja viihtyvyyttä. Jos haluaa mennä oikein ravintolaan, joka tuntuu ravintolalta on lähdettä "merta edemmäs" kalaan.
Pesee silti kaikki Orimattilan muut ravitsemusliikkeet mennen tullen.
Outo ruokalista, lapsiasiakkaita ei ilmeisesti kaivata kun heille ei ole omaa listaa?!
harva mukelo syö maksaa tai hevosta.. tosiaan sitä vanhaa mustaa oria on ikävä!mutkatonta ruokaa ja koko perhe oli tervetullut, nyt sitä ajellaa harva se sunnuntai lahteen koko perheen voimin syömään kun täällä ei ole tarjontaa, saataspa meki vaikka se Rosso tähän pitäjään,niinku Imatrallaki kerran on:D
Minä käyn ennemmin siinä kiinalaisessa syömässä. Hyvää, edullista ruokaa ja maha tulee täynnä.
Kohta varmaan jää voit pannulle kuten edelliselläkin
No varmaan jos asiakaskunta toivoo pääasiassa nauravia nakkeja tai mättökiinalaista. Jotenkin sitä toivois että tän kokoisessa kylässä menestyisi paikka jossa edes yritettäisiin tehdä ruokaa eikö vain lämmittää eineksiä.
Itse vaihdoin Arvidiin, kun hinta nousi.Arvidista saa takuuvarman leikkeen 8 eurolla ja pihvin kympillä. Tehtaasta meni kyllä uutuudenviehätys ja hinta laatusuhde kun hinta nousi. Tiedän heti 10 äijää jotka ennen kävi tehtaassa ja nyt Arvidissa...
Käynyt vuosien mittaan lähes kaikissa paikoissa Orimattilassa syömässä, myös lakkautetuissa Jukkiksessa, Ala-Seppälässä jne. Ihan hyvät sapuskat olen saanut joka paikassa ja ei ole ollut mitään valittamista. Kai se omakin asenne ratkaisee. Vähän mielialan mukaan aina vaihtelee, joskus maistuu kiinalainen joskus Tehdas. Kiinalaisessa esimerkiksi ERITTÄIN YSTÄVÄLLINEN palvelu ja hyvä ruoka. Aina vaan ei jaksa kiinalaistakaan syödä.
Ennen oli Lakitupa Jannen aikana ykköspaikka,ikävä kyllä uuden pyörittäjän mukana taso laski ja lopputulos oli ovet kiinni.95 tarjoaa nykyään hyvää ruokaa,taso on noussut,kanaa ehkä turhan usein tarjolla...Kehräämön kahvilassa myös hyvää ruokaa vaikka rouvan asiakasystävällisyydessä hieman toivomisen varaa...uusi Resranomia vai mikä seon heinämaantien varressa on vielä käymättä,sekä nikkeareena..huhuavat että hyvää olisi....Arwidin sitkeät lihat ja eineslihapullat...ei kiitos vaikka tytöillä onkin hyvän näköset perseet:)
Ja niille joille ei paikalliset ruokalat kelpaa niin tehkää itte. Niin ei tarvi valittaa :) Täytyykin käydä arwidissa jos siellä on hyvää persettä tarjolla. Kyllä tiukka perse aina ruuan voittaa.
Tehtaan ruoka on erinomasta, miljöökin kaunis ja moderni. Tosin paikka ei ole hyvä iltamenomesta, on siihen ihan liian sokkeloinen ja karu. Ja sellaista fiksua menopaikkaa tänne kylään kaipaisin. Arvid on räkälä, ei kiitos.
Arvidin ruoka 8 ½, miljöö 6, palvelu 5 -, siisteys 6
Onkos kukaan käynyt tässä Heinämaantiellä olevassa ruokalassa ja onko kokemuksia?
Missä päin ko. paikka on?
Vanhalla kotitalous-opistolla on lounasravintola
Halal lihaa halvalla...
Kyllä se belgialaisen peltotyömaa ruokalan voittaa. Mutta jos haluu kunnon ruokaa niin ei muuta kuin eri kylille on mentävä.
Juu, kyllä. Olen käynyt. Laatu maksaa. Mutta myös maistuu.
Parasta ruokaa koko Päikkärissä! Joka pala. I like.
Isäntä ihan pölvästi ja home haisee paikassa aivan saatanasti pilaa ruan maun täysin
Taas joku mielensäpahoittja purkaa omaa tuskaansa täällä. Asiatonta.
Ravintola Tehdas on ainoa fiksu ruokapaikka Orimattilassa, jonne voi viedä yritysasiakkaitaan lounaalle ja myös palaveeraamaan. Tosi hienoa, kun paikkakunnalta löytyy tasokas ravintola.
No joo. Harmi ettei Orimattilassa ole kunnollista hyvää ruokapaikkaa.
Kyllä mielestäni hyvää ruokaa tehtaassa. Ei ainakaan ole pettymystä vielä tullut vaikka useamman kerran siellä syönyt. Mieluummin käyn yksityisellä kun ketjuravintoloissa missä saa aina samaa ruokaa paikkakunnasta riippumatta.
Hep!
Tänään kävin ensimmäistä kertaa ja otin lounasta noutopöydästä ja se oli aivan mahtavaa. Kaveri vinkkasi tästä ja takuulla menen uudelleen... jo huomenna.
Taitaa olla ravintoloitsija itse sissimarkkinointia hoitamassa? Ei tarvitse, hyvä ruokapaikka.
Ei mikään illallispaikka.... Käytiin pari kuukautta sitten ystäväni kanssa vetämässä pitkän kaavan mukainen, pääruoka oli tosi surkea, pihvi kylmä, perunat haaleita ja lisukkeet helevetin kuumia... Ei mennyt kokeilla ihan putkeen... Turismiteollisuudessa työskentelevä ystäväni ilmoitti ettei varmaa tota kehtaa kellekään suositella...