Vauva (7kk) mukana Barcelonassa.

kiitos neuvoista!

Olemme lähdössä kesäkuussa lomalle Barcelonaan. Matkassa on mukana 7kk:n ikäinen pieni mies.

Olen miettinyt, että ottaisin mukaan rattaat rintarepun. Pilttejä Suomesta mukaan ja maidon poika saa vielä rinnasta. Onko muilla kokemusta pikkuisen kanssa reissaamisesta Barcelonassa?

Lähinnä mietin esimerkiksi taksikyytejä tai julkisilla kulkemista. Miten olette kulkeutuneet lentokentältä hotellille? Hotellimme on La Ramlan läheisyydessä. Mahtuuko taksiin matkalaukut ja rattaat? Vai onko lapset kanssa helppo kulkea junalla tai bussilla?

Kaikenlaisista kokemuksista ja vinkeistä olen kiinnostunut. Eka reissu ulkomailla pikkuisen kanssa. Hyvät neuvot on tarpeen. :)

2

186

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Täynnä rosvoja

      Eihän se sen kummempaa ole kulkea pikkuisen kanssa ulkomailla kuin Suomessa. Pitäkää tavaroistanne kiinni, sillä Barcelona on varkaiden paratiisi! Itse 142 maata kolunneena olen ainoan kerran joutunut käännetyksi Barcelonassa. Ja kokemuksesta voin sanoa, että tosi ammattilaisia ovat!

    • oivoi1

      No ehkäpä oot niin helpohkon ja käännytettävän näköinen. Olet säällittävä, stay home!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      42
      2267
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      57
      1831
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      141
      1798
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1386
    5. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      54
      1120
    6. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      20
      1036
    7. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      1028
    8. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      62
      989
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      847
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      102
      841
    Aihe