Kaikki pallot käy

Ihanaa jääkiekkoa. . . Hyvä suomi. . . Tiukkoja pelejä . . . Mukavaa, että tuli tämä turninki tässä lentopallon maailmanliigan pelejä.. .. Toivottavasti tiikereillä on ensi kaudellakin tarjottavana hyvää lentsikkapalloa. . .
690
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kaikki pelit sopivat meikäläiselle...
Suomi pärjää jalkapallossa ja lentopallossa minkä maan kanssa tahansa, kunhan pelaajat oppivat (opettelevat) käyttämään kumpaakin jalkaansa ja kättänsä tasapuolisesti, eli yhtä hyvin.
Hyökkäävällä jalkapalloilijalla (toki muillakin) on sekunnin murto-osa aikaa tehdä ratkaisunsa. Ei siinä ole aikaa siirtää palloa muka "paremmalle jalalle". Samoin lentopallossa, etenkin "hakkurin" pitää hallita molemmat kätensä yhtä hyvin kuten kaikki muutkin pelaajat.
Lajien asiantuntijana, entisenä aktiivipelaajana ja valmentajana on pakko sanoa, että hallitsen käteni ja jalkani yhtä taitavasti - edelleen.
Mailapelit ovat hieman eri asia, sillä ratkaisu tehdään mailalla. Silti jostain syystä rightin pelaajat ovat olleet, ovat ja tulevat olemaan lajinsa ylivertaisia ykkösiä. Nimiä mainitsematta katsokaa tilastoja...

Jk En olisi voittanut kymmeniä otteluita enkä Suomen mestaruutta nyrkkeilyssä, jos olisin lyönyt VAIN yhdellä kädellä...!!!

Äänestä
  • Jos osaa oikeasti lyödä lujaa niin ei tarvi kuin takasuoraa... kolme leukaa olen murtanut esim.

    Äänestä

  • Taitava tennispelaaja joka kykenisi pelamaan edes suunnilleen yhtä hyvin molemmilla käsillään, olisi kilpakentillä ylivoimainen. Tunnettu konkarivastustajakin hämmentyisi, kun tällaisen erityistaidon hallitseva haastaja kesken tiukan pallorallin yhtäkkiä heittää mailan toiseen käteen ja jatkaa peliä kuin ei moksiskaan. Tekee vaikeaksi ennakoida, mihin palautus lähtee.

    Äänestä

  • Kahden käden valtti kirjoitti:

    Taitava tennispelaaja joka kykenisi pelamaan edes suunnilleen yhtä hyvin molemmilla käsillään, olisi kilpakentillä ylivoimainen. Tunnettu konkarivastustajakin hämmentyisi, kun tällaisen erityistaidon hallitseva haastaja kesken tiukan pallorallin yhtäkkiä heittää mailan toiseen käteen ja jatkaa peliä kuin ei moksiskaan. Tekee vaikeaksi ennakoida, mihin palautus lähtee.

    Aivan niin. Olet aateveljeni "Kahden käden valtti".
    Nerokas kommentti ja totta vie - kaikki täyttä asiaa.
    Olemme nähtävästi edellä aikaamme kuten aiemmat historiamme nerot olivat aikanaan. (Jätetään passkiaiset omaan aivottomaan köyhyyteensä).
    Palataan..

    Äänestä

Joo siitähän saisi lisää sarjoja nyrkkeilyyn. . . 70 kiloisten ja vasenkätisyyden sekä 70 kiloisten ja oikeakätinen.

Äänestä
  • Alle satakiloisilla ei ole tyrmäysvoimaa ja niiden matsit on tylsää katsottavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ex-tikru-fani kirjoitti:

Ihanaa jääkiekkoa. . . Hyvä suomi. . . Tiukkoja pelejä . . . Mukavaa, että tuli tämä turninki tässä lentopallon maailmanliigan pelejä.. .. Toivottavasti tiikereillä on ensi kaudellakin tarjottavana hyvää lentsikkapalloa. . .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu