Mistä rajoittamattoman cdi boxi ?

Joo, meinasin ostaa rajoittamattoman cdi boxin missä on rajoitin on-of napilla mistä saa tollasen yamaha dt:seen
1633
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Dt ei käytä Cdi boxia vaan moric boxia. moricia ei tietääkseni saa midtään rajoittamattomana , hyviä vaihtoehtoja ovat moricin poraus:poraat 5mm poranterällä moricin O:n läpi tai katkaiset moricista lähtevän sini/valkoisen (minulla oli valkonen johto missä ohut sininen viiva) ja laitat väliin ledin taikka diodin .
vielä on yksi vaihtoehto joka on phot eco rajoitin , se liitetän moriciin akkuun ja runkoon johdoilla ,siinä on kytkin jonka mukaan voi säätää kuinka lujaa mopo menee rajoitin päällä,rajoittimen saa kätevästi päälke/pois kaukosäätimen avulla.

Porattuun moriciin ei voi väsätä kytkintä mutta ledilä ohitettuun tämän voi lisätä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ööööööööööö kirjoitti:

Joo, meinasin ostaa rajoittamattoman cdi boxin missä on rajoitin on-of napilla mistä saa tollasen yamaha dt:seen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu