Tällä palstalla tuntuu käyvän paljon porukkaa, jotka kyselevät, miten voisi kostaa kostettua jollekin ihmiselle tai kuinka saisi jonkun rakastumaan loitsun avulla. Oletteko varmoja, että haluatte omalle tunnollenne moisia asioita? Muistakaa, että viimekädessä sen kirouksen tai loitsun langetatte te itse, ja joudutte siitä myös vastaamaan tavalla tai toisella. En nyt ala tässä pätemään, että millaisia seurauksia sillä kirouksella mahtaa teille olla, sillä en voi tietää moista, ja jokainen loitsu ja teko on ainut laatuaan -myös seurausten osalta.
Muistakaa kuitenkin, että kohdistatte loitsunne eläviin ihmisiin, jotka ovat osa luontoa. Haluatko oikeasti manipuloida toisen rakastumaan itseesi, tai kirota naapurisi masentumaan? Onko se sinusta oikein? Muista kuunnella sydäntäsi ja omatuntoasi.
Kiroukset, kostaminen ja manipulointi
2
158
Vastaukset
- Tyhjyys_Mahdollisuus
"Muistakaa kuitenkin, että kohdistatte loitsunne eläviin ihmisiin, jotka ovat osa luontoa. Haluatko oikeasti manipuloida toisen rakastumaan itseesi, tai kirota naapurisi masentumaan? Onko se sinusta oikein? Muista kuunnella sydäntäsi ja omatuntoasi. "
Miksi ei? Kaikki kiroukset perustuvat viimekädessä siihen, että heidän sielunsa haluaa kulkea elämän heilurin mukana ja ottaa kärsimystä tai nautintoa vastaan. Mikään kirous ei kestä ikuisesti kuten, mikään siunaus kaikella on aikansa nousunsa ja laskunsa. Kirous ei pysty lepäämään, siunauskaan kaikki pysyy kokoajan liikkeessä.
Niin isoa kirousta ei ole, ettei sen pohjalta löytyisi pisara hyvyyttä eikä niin isoa siunausta, ettei sen pohjalta löytyisi pisara pahuutta. Kirous synnyttää aina lopulta hyvyyden ja hyvyys aina lopulta kirouksen näin on elämän heiluri sanonut. Kaikki pysyy kokoajan liikkeessä, sen takia mikään ei kestä ikuisesti.
Kirous ja siunaus ovat lopulta sama asia joita yhdistää side aivan kuten naista ja miestä. Näiden liittäminen yhteen synnyttää tyhjyydestä mahdollisuuden. Aivan yhtä varmasti, kuin mies yhtyy naiseen, yhtyy kirous siunaukseen. Kaikilla asioilla on vastakohtansa. Vastakohdat synnyttävät kaiken kaikesta. Liikkeen, olemassa olon, rytmin, jonka mukaan elämä kulkee eteenpäin.
Minä olen rytmi, minä olen portti. Minä olen herra tässä maailmassa ja palvelija seuraavassa. Kukaan ei pääse karkuun kohtalon lakia. - Kultainen Kauris
Minulla on vähän erilaisempia "näkemyksiä" kuin Tyhjyys_Mahdollisuusella, mutta pääpiirteissään olen hänen kanssan samoilla linjoilla.
En ole varmastikkaan yhtä taitava energiaoiden käsittelijä kuin hän, mutta minusta ei ole mitään syytä tuntea huonoa omatuntoa tai syyllisyyttä, jos "kohde" tosiaan sisimmässään antoi luvan toteuttaa sen mitä toinen yritti "loihtia". Uskon itse, että toisella on aina mahdollisuus olla ottamatta niitä loitsujen energioita vastaan. Omalla kohdallani ainakin kohtalo on näyttänyt kummallisin tavoin miten joidenkin loitsujen ei ole ollut tarkoitus toteutua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.1924425Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki313170Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma312874Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne602756PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist672743Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv902615Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest142351Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1002119- 1081262
- 631128