Kiroukset, kostaminen ja manipulointi

MaaginenSamu-sirkka

Tällä palstalla tuntuu käyvän paljon porukkaa, jotka kyselevät, miten voisi kostaa kostettua jollekin ihmiselle tai kuinka saisi jonkun rakastumaan loitsun avulla. Oletteko varmoja, että haluatte omalle tunnollenne moisia asioita? Muistakaa, että viimekädessä sen kirouksen tai loitsun langetatte te itse, ja joudutte siitä myös vastaamaan tavalla tai toisella. En nyt ala tässä pätemään, että millaisia seurauksia sillä kirouksella mahtaa teille olla, sillä en voi tietää moista, ja jokainen loitsu ja teko on ainut laatuaan -myös seurausten osalta.

Muistakaa kuitenkin, että kohdistatte loitsunne eläviin ihmisiin, jotka ovat osa luontoa. Haluatko oikeasti manipuloida toisen rakastumaan itseesi, tai kirota naapurisi masentumaan? Onko se sinusta oikein? Muista kuunnella sydäntäsi ja omatuntoasi.

2

158

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyhjyys_Mahdollisuus

      "Muistakaa kuitenkin, että kohdistatte loitsunne eläviin ihmisiin, jotka ovat osa luontoa. Haluatko oikeasti manipuloida toisen rakastumaan itseesi, tai kirota naapurisi masentumaan? Onko se sinusta oikein? Muista kuunnella sydäntäsi ja omatuntoasi. "

      Miksi ei? Kaikki kiroukset perustuvat viimekädessä siihen, että heidän sielunsa haluaa kulkea elämän heilurin mukana ja ottaa kärsimystä tai nautintoa vastaan. Mikään kirous ei kestä ikuisesti kuten, mikään siunaus kaikella on aikansa nousunsa ja laskunsa. Kirous ei pysty lepäämään, siunauskaan kaikki pysyy kokoajan liikkeessä.

      Niin isoa kirousta ei ole, ettei sen pohjalta löytyisi pisara hyvyyttä eikä niin isoa siunausta, ettei sen pohjalta löytyisi pisara pahuutta. Kirous synnyttää aina lopulta hyvyyden ja hyvyys aina lopulta kirouksen näin on elämän heiluri sanonut. Kaikki pysyy kokoajan liikkeessä, sen takia mikään ei kestä ikuisesti.

      Kirous ja siunaus ovat lopulta sama asia joita yhdistää side aivan kuten naista ja miestä. Näiden liittäminen yhteen synnyttää tyhjyydestä mahdollisuuden. Aivan yhtä varmasti, kuin mies yhtyy naiseen, yhtyy kirous siunaukseen. Kaikilla asioilla on vastakohtansa. Vastakohdat synnyttävät kaiken kaikesta. Liikkeen, olemassa olon, rytmin, jonka mukaan elämä kulkee eteenpäin.

      Minä olen rytmi, minä olen portti. Minä olen herra tässä maailmassa ja palvelija seuraavassa. Kukaan ei pääse karkuun kohtalon lakia.

    • Kultainen Kauris

      Minulla on vähän erilaisempia "näkemyksiä" kuin Tyhjyys_Mahdollisuusella, mutta pääpiirteissään olen hänen kanssan samoilla linjoilla.

      En ole varmastikkaan yhtä taitava energiaoiden käsittelijä kuin hän, mutta minusta ei ole mitään syytä tuntea huonoa omatuntoa tai syyllisyyttä, jos "kohde" tosiaan sisimmässään antoi luvan toteuttaa sen mitä toinen yritti "loihtia". Uskon itse, että toisella on aina mahdollisuus olla ottamatta niitä loitsujen energioita vastaan. Omalla kohdallani ainakin kohtalo on näyttänyt kummallisin tavoin miten joidenkin loitsujen ei ole ollut tarkoitus toteutua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.

      Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.
      Joensuu
      192
      4425
    2. Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki
      Maailman menoa
      31
      3170
    3. Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan

      eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma
      Maailman menoa
      31
      2874
    4. Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella

      Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne
      Maailman menoa
      60
      2756
    5. PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan

      kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist
      Maailman menoa
      67
      2743
    6. Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle

      Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv
      Maailman menoa
      90
      2615
    7. Pidennetään viikko 8 päiväiseksi

      Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest
      Maailman menoa
      14
      2351
    8. Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?

      "Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k
      Maailman menoa
      100
      2119
    9. Miksi eristäydyt?

      Onko jokin syy kun vetäydyt omiin oloihin?
      Ikävä
      108
      1262
    10. Missä me nähtiin viimeksi nainen

      Paikka ja siitä vähän kuvailua. Mitä kohtaamisessa tapahtui?
      Ikävä
      63
      1128
    Aihe