Kiroukset, kostaminen ja manipulointi

MaaginenSamu-sirkka

Tällä palstalla tuntuu käyvän paljon porukkaa, jotka kyselevät, miten voisi kostaa kostettua jollekin ihmiselle tai kuinka saisi jonkun rakastumaan loitsun avulla. Oletteko varmoja, että haluatte omalle tunnollenne moisia asioita? Muistakaa, että viimekädessä sen kirouksen tai loitsun langetatte te itse, ja joudutte siitä myös vastaamaan tavalla tai toisella. En nyt ala tässä pätemään, että millaisia seurauksia sillä kirouksella mahtaa teille olla, sillä en voi tietää moista, ja jokainen loitsu ja teko on ainut laatuaan -myös seurausten osalta.

Muistakaa kuitenkin, että kohdistatte loitsunne eläviin ihmisiin, jotka ovat osa luontoa. Haluatko oikeasti manipuloida toisen rakastumaan itseesi, tai kirota naapurisi masentumaan? Onko se sinusta oikein? Muista kuunnella sydäntäsi ja omatuntoasi.

2

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tyhjyys_Mahdollisuus

      "Muistakaa kuitenkin, että kohdistatte loitsunne eläviin ihmisiin, jotka ovat osa luontoa. Haluatko oikeasti manipuloida toisen rakastumaan itseesi, tai kirota naapurisi masentumaan? Onko se sinusta oikein? Muista kuunnella sydäntäsi ja omatuntoasi. "

      Miksi ei? Kaikki kiroukset perustuvat viimekädessä siihen, että heidän sielunsa haluaa kulkea elämän heilurin mukana ja ottaa kärsimystä tai nautintoa vastaan. Mikään kirous ei kestä ikuisesti kuten, mikään siunaus kaikella on aikansa nousunsa ja laskunsa. Kirous ei pysty lepäämään, siunauskaan kaikki pysyy kokoajan liikkeessä.

      Niin isoa kirousta ei ole, ettei sen pohjalta löytyisi pisara hyvyyttä eikä niin isoa siunausta, ettei sen pohjalta löytyisi pisara pahuutta. Kirous synnyttää aina lopulta hyvyyden ja hyvyys aina lopulta kirouksen näin on elämän heiluri sanonut. Kaikki pysyy kokoajan liikkeessä, sen takia mikään ei kestä ikuisesti.

      Kirous ja siunaus ovat lopulta sama asia joita yhdistää side aivan kuten naista ja miestä. Näiden liittäminen yhteen synnyttää tyhjyydestä mahdollisuuden. Aivan yhtä varmasti, kuin mies yhtyy naiseen, yhtyy kirous siunaukseen. Kaikilla asioilla on vastakohtansa. Vastakohdat synnyttävät kaiken kaikesta. Liikkeen, olemassa olon, rytmin, jonka mukaan elämä kulkee eteenpäin.

      Minä olen rytmi, minä olen portti. Minä olen herra tässä maailmassa ja palvelija seuraavassa. Kukaan ei pääse karkuun kohtalon lakia.

    • Kultainen Kauris

      Minulla on vähän erilaisempia "näkemyksiä" kuin Tyhjyys_Mahdollisuusella, mutta pääpiirteissään olen hänen kanssan samoilla linjoilla.

      En ole varmastikkaan yhtä taitava energiaoiden käsittelijä kuin hän, mutta minusta ei ole mitään syytä tuntea huonoa omatuntoa tai syyllisyyttä, jos "kohde" tosiaan sisimmässään antoi luvan toteuttaa sen mitä toinen yritti "loihtia". Uskon itse, että toisella on aina mahdollisuus olla ottamatta niitä loitsujen energioita vastaan. Omalla kohdallani ainakin kohtalo on näyttänyt kummallisin tavoin miten joidenkin loitsujen ei ole ollut tarkoitus toteutua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      221
      3202
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      322
      2813
    3. Suomen veroaste 5 %-yks liian matala

      Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.
      Maailman menoa
      76
      1810
    4. Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa

      Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e
      Maailman menoa
      55
      1715
    5. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      48
      1591
    6. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      122
      1386
    7. MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa

      TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,
      Suomalaiset julkkikset
      11
      1342
    8. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      17
      1280
    9. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      432
      1274
    10. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      105
      1269
    Aihe