Frendien profiilikuvat ei päivity facebookissa?

menee_hermot!!

Elikkä mulla on ollut jo pari kuukautta ongelmana se että kun joku kaveri vaihtaa profiilikuvaansa facebookissa, tulee news feediini normaaliin tapaan teksti "XXX has updated his/her profile picture", mutta allaoleva kuva on väärä (se on joku kyseisen henkilön vanhoista profiilikuvista). Kun avaan em. henkilön valokuva-albumin ja sieltä kansion "profile pictures", uusimmat profiilikuvat loistavat poissaolollaan, mutta kaikki paria kolmea kuukautta vanhemmat proffakuvat näkyvät normaalisti. En ole testannut sitä, koskeeko tämä kaikkia kavereitani vai vain osaa, mutta ainakin kaikkia niitä jotka vähän useammin profiilikuvaansa yleensä vaihtavat. Onko kukaan muu kohdannut samaa ongelmaa? Ongelma toistuu samalla tavalla ipadin nettiselaimella, padin omalla facebook-sovelluksella sekä PC:llä Firefox-selaimella. Olenko todella ainoa kellä tälläistä tapahtuu, kun googlesta en juuri vastaavia valituksia aiheesta löytänyt?!?!?

2

76

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voisit ehkä ilmoittaa ongelmasta suoraan Facebookille seuraavan sivun kohdasta "Jos havaitsemaasi ongelmaa ei ole edellä olevassa listassa, kerro siitä meille".
      http://fi-fi.facebook.com/help/343998379008470/

    • menee_hermot!!

      Jep, ilmoitettu on! Ei ilmeisesti ole kovinkaan yleinen ongelma. Toivotaan että koodista löytyy bugi ja se saadaan fiksattua :D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 134
      1702
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      215
      1110
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      171
      790
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      256
      606
    5. 33
      551
    6. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      524
    7. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      519
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      205
      507
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      456
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      433
    Aihe