Pulun haku

Epätietoinen89

Huomasin et Blue 1 hakee lentoemäntiä ja stuertteja kesäkuussa alkavalle kurssille. Suositteleeko kukaan vai onko edelleen huono paikka? Onko vaikea päästä?

2

177

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • BlueOnee

      No eikös siinä päättynyt haku eilen... Hain jo viikko sitten ja haastattelukutsu tuli. En ole pulusta kyllä huonoa kuullut, ystäväni siellä töissä jo useampaa vuotta, palkkakin parempi kuin monessa muussa. Tuntisoppari tosin, saa nähdä miten töitä riittää, kiire niillä tuntuu olevan kyllä haun kanssa. Ja tosi hienoa että uusia hakevat. Ainakaan uutena en ymmärrä miten on varaa "valita" mihin yhtiöön menee kun ei hakuja ole juuri koskaan, jos alalle siis kovin haluaa.

    • BlueOnee

      Niin ja jos jollain on halua kertoa kokemuksistaan haastattelussa niin kiva olis jakaa :) Ainakin Perjantaina oli tietojeni mukaan jo haastattelu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      48
      950
    2. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      15
      828
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      497
      779
    4. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      46
      707
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      42
      644
    6. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      36
      586
    7. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      30
      586
    8. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      169
      536
    9. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      530
    10. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      44
      480
    Aihe