Tais olla vähemmistön edustaja kun kuvitteli olevansa Kankkusen Ari, ei pysyny bemu urilla, oliko vika alapallonivelessä vai rengaspaineissa:)
Bemarilla Katumantiellä
kuukerinnelli2
4208
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ettei vaan kuvitellut olevansa Alenin Henkka, tai Mäkisen Rauno. tai Vatasen Juha, tai Grönholmin Timo.
Liian pieni pippeli tai liian suuri auto. Luikki kuin kuppakeisari piiloon kun tuli haveri.
... ja liian pieni aivokapasitettti. Minä vain mielessä. Oliko onnea, ettei sattunut pienet lapset tielle, kun hän luuli????
Luuli ja kuuli, mutta taitaa olla niin, että aivokapasiteettia ei ole ollenkaan, äö ei ylitä ihmelukuja, jos ei alaspäin mitattuna:) No, ehkä kyseinen kaveri vielä joskus jää itse makaamaan samaan paikkaan kun autokin, uutta autoo tilalle ja vauhtia lisää, niin hyvää tulee.Ikinähän ei saa toivoa toiselle pahaa, mutta olisi kyllä oikeus ja kohtuus, että pamuttaisi joskus siten, että joutuisi pyörätuoliin, epäilen kyllä, että sekään ei pysyisi hanskassa, mutta vauhti ainakin hiljenisi, ainakin ylämäessä:)
Nyt olis varmaan bemari myynnissä halvalla, pientä fiksausta vailla:)