-04 Kolffi-Kolisee

Aatos.U

Mulla Klonkswagen Kolf Variant -04, 18tkm jossa etupää kolisee välillä mystisesti. Kääntäessä oikealle oikea joustintuki? paukahtaa ja kuoppaan ajettaessa tai viemärikaivonkannen yli infernaalisesti. Välillä taas ääni katoaa ja menee kuin sukkasillaan.
Ajoin auton tänään montulle ja nostin etupyörän ilmaan ja kaikki näytti olevan ok, -koiranluut ehjät, jousi ei poikki, raidetankonpää ok, ja alapallo, perssonien yläpään kääntölaakerikin näytti pelittävän hyvin ainoa mitä en kunnolla tutkinut oli alatukivarren kiinnepiste etukelkkaan.
Huoltoon sain ajan puolentoista viikon päästä. Nauravat kai mut siellä pihalle??
No, anoppi, käly ja tuleva vaimo ainakin kuulivat ton äänen :) :)

Onko kellään ideoita ????

5

1443

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kokeillut

      Nakkaa se anoppi,käly ja tuleva vaimo pihalle niin jo loppuu meteli!

    • tdi

      ne on kallistuksenvakaajan kumit mitkä on loppu, se on ainakin yksi yleisimmistä iv-golffin etupään kolinoiden aiheuttajista. autollasi on kyllä ajettu niin vähän ettei pitäisi vielä mitään kolinoita kuulua.

      • kokemusta on

        Nykyiset kallistuksenvakaajat on niin lapsellisia leluja, että voivat mennä ihan hyvin jo 17 tkm:n kohdalla. Itsellä oli Focuksessa vasta 20 tkm takana kun kolinat alkoivat.


    • jaberg

      Joo, kallistuksenvakaajan kumit kuluneet. Ne on huollon mukaan liian ohuet, joten kolina voi kuulua jo uutena.

    • golf

      On muuten mulle yks lysti nauretaanko mulle korjaamolla hihaan, kunhan tekevät niille kuuluvan duunin. Jos musta tuntuu takuuaikana vähääkään että autossa on jotain vien sen pajalle. Kyllä ne osaa sen rahan aikanaan rokottaa moninkertasesti. Ei tarvitse sääliä maahantuojaa tai tehdasta, kun ne yrittää päästä mahdollisimman helpolla ja halvalla.
      En pelkää että pidetään vainoharhasena, vähätelläänhän siellä todellisia käsinkosketeltavia vikojakin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      40
      3711
    2. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      33
      3304
    3. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      69
      2918
    4. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      91
      2760
    5. Miks tän meidän

      Rakkauden on pitänyt olla näin vaikeaa?
      Ikävä
      35
      1778
    6. Mitäs nyt sijoittajat?

      Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no
      Maailman menoa
      81
      1739
    7. muista olla

      VAROVAINEN! m
      Ikävä
      24
      1589
    8. Elän vastoin

      Kaikkia arvoja kun en pysy sinusta erossa.
      Ikävä
      28
      1537
    9. Onneksi on edes yksi kuva

      Susta mitä voin välillä ihastella ja kaipailla sua😔
      Ikävä
      29
      1519
    10. Olisitpa se hellä

      Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k
      Ikävä
      23
      1514
    Aihe