Äks-lehti tiedottaa äänekoskelaisen Kari Nuutisen kadonneen vapun jälkeen.
Mitä ihmettä hänelle on voinut tapahtua? Vai joko on löytynyt?
Kadonnut: Kari Nuutinen?
22
2746
Vastaukset
- qwertasdfzxcv
No tapahtuahan voi mitä tahansa kelle tahansa, mitä sitä ihmettelemään. Ei ainakaan missään ole löytymisestä tiedoitettu, joten luultavasti on yhä kateissa.
- ajfkalrii4q
Kivetyltä kuulema löytynyt.
- nainen 4
oletko itse mukamas nähnyt että on nuutinen joka on löytynyt kivetyltä vai onko vaan niitä ihmisten juoruja. jos onkin nuutinen niin se ei kuulu sivulliselle vaan omaisille koska niillä on kova huoli ja nimenomaan poliisille koska ne hoitaa juttua ei sivulliset niin että lopettakaa utelu ja antakaa ihmisten olla rauhassa .
- Mitämissämilloin2013
Mua hieman ihmetyttää Viitasaaren Seudun uutisessa ollut kohta: "Onnettomuuspaikalla kävi poliisipartio ja miestä epäillään liikenneturvallisuuden vaarantamisesta".
Mitä tuo liikenneturvallisuuden vaarantaminen tässä tapauksessa oikein tarkoittaa? Olisiko kadonnutta ns. "hävettänyt" aiempi onnettomuutensa ja syyt, jotka siihen ovat johtaneet? Ehkä juuri tuo liikenneturvallisuuden vaarantaminen on ollut kova syytös muuten aina tunnollisena tunnetulle miehelle?? - Yleissivistystä
Mitämissämilloin2013 kirjoitti:
Mua hieman ihmetyttää Viitasaaren Seudun uutisessa ollut kohta: "Onnettomuuspaikalla kävi poliisipartio ja miestä epäillään liikenneturvallisuuden vaarantamisesta".
Mitä tuo liikenneturvallisuuden vaarantaminen tässä tapauksessa oikein tarkoittaa? Olisiko kadonnutta ns. "hävettänyt" aiempi onnettomuutensa ja syyt, jotka siihen ovat johtaneet? Ehkä juuri tuo liikenneturvallisuuden vaarantaminen on ollut kova syytös muuten aina tunnollisena tunnetulle miehelle??Liikenneturvallisuuden vaarantamisesta epäillään automaattisesti jokaista, joka suistuu tieltä ulos. Nimittäin turvallista tilannenopeutta lain vaatimaa varovaisuutta noudattaen kukaan ei kolaria aja, ellei autoon tule teknistä vikaa, mikä on tässä tapauksessa poissuljettu ja muutenkin äärimmäisen harvinaista. Itse koin tämän suistuttuani 50 km/h loivassa kaarteessa ulos. Myöhemmin syyksi selvisi takarenkaan tyhjeneminen kaarteessa naulan upottua siihen rakennustyömaalla. Kymmenen päiväsakkoa napsahti silti.
Nuutinen on löydetty v. 2016 Pankkisillan kupeesta Äänekoskelta.
- PoliisimestariSisu
Onko tullut vieläkään uutta tietoa Nuutisen katoamiseen vai edelleenkö on kateissa?
- inmemorian
Kadonnut on löydetty.
- ??????
Mistä?
- wwr
?????? kirjoitti:
Mistä?
Eli onko kari löydetty?
- nainen 4
oletko varma että on nuutinen miksi ei lehdessä ole kerottu mitään voi olla joku toinenkin kyllähän ihmisiä katooa päivittäin .
- asss1
Raha ja komee auto ei tee onneliseksi.
- Jurttila
Voi miten surullista jos tämä tosiaan on totta. Kyllähän sitä viikkojen kuluessa osasi jotakin tällaista arvatakin.
RIP. :( - sisiksenlukija
Varmaa tietoa ei asiasta taida olla kenelläkään?!
Lauantain (8.6.) Sisiksen mukaan Ääneseudun viittä kadonnutta henkilöä ei olisi edelleenkään löydetty. Poliisikoira on merkannut Häränvirran, eli oletettavissa ilmeisesti on, että joku näistä kadonneista löytyisi sieltä. - erkkiperkki1
Kaippa viettää ansaittua lomaa jossain auringon alla kaukana hälinästä.
- Mietin että....
Luulisi sukulaisten sitten tietävän missä hän on. Tuskin häntä pidettäisiin kadonneena henkilönä jos vain lomailisi. Pelätään pahinta ja toivotaan parasta kuitenkin.
Kadonnut löytyi kuolleena 2.7.2016
http://aksa.fi/kolme-vuotta-kateissa-ollut-kari-nuutinen-loytyi-kuolleena/- PepsiMaxx
RIP Kaippa ja voimia läheisille. Surullista, todella. :(
Mikähän saa miehen päätymään tuohon ratkaisuun..? Asiat oli kuitenkin päällisin puolin paremmin kuin hyvin. Vuorotteluvapaalla oli ehkä liikaa aikaa ajatella asioita?
Tuskin se aiempi kolarikaan oli vahinko.- Jfkdkw23r
Osaatko edes hävetä
- modeemi-perse
Lepää rauhassa Kaippa.
- Työkaveri
RIP Kari!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,2085269SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site343818Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813736SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt673623Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers233571SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun463184Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä1062390SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het412356Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?312214Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan762150