Koirillekin oma päiväkoti

Hyggebo

Kiireiden keskellä koiran voi nyt viedä myös päiväkotiin! Koirapäiväkoti Hyggebo tarjoaa mukavan päivän nelijalkaiselle lemmikillesi hoitotätien valvovien silmien alla. Tutustu osoitteessa http://www.koirapaivakoti.fi

3

180

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kannatan #7

      Hyvä juttu lemmikeille joilla päivät muuten olisi yksinäisiä.

    • sdfgsdgdsfg

      No tällaista arkitottelevaisuuskurssia lastenkin päiväkodeissa toteutetaan joka päivä. Jossainhan ne elämän taidot tai edes alkeet on opittava.
      Mieluusti siirtyisin lasten hoitoalalta koirien hoitopuoleen, olisi varmasti miellyttävämmät asiakasperheet ja mukavampi työ.

      • yksityinen voi valit

        Edellytykset

        Taataksemme kaikille korkealuokkaista palvelua ja stressittömän päivän edellytetämme hoitoon tulevilta lapsilta seuraavaa:

        1. Lapsen on oltava sosiaalinen niin ihmisiä kuin kaikkia muitakin lajeja kohtaan, erityistapauksista sovittava erikseen.

        2. Lapsi ei saa olla aggressiivinen.

        3. Lapsella ei saa olla uhmaikä.

        4. Lapsella on oltava voimassaolevat rokotukset ja säännölliset neuvolakäynnit.

        5. Lapsen on oltava säännöllisesti ruokittu, nukutettu ja ulkoilutettu.

        6. Lapsi on suositeltavaa pestä säännöllisesti.

        7. Lapsi ei saa sairastaa tartuntatauteja.

        8. Lapsi ei saa meluta.

        Teemme jokaisesta hoitoon tulevasta lapsesta hoitosopimuksen. Varaattehan ensimmäisellä käynnillä hieman ylimääräistä aikaa haastattelua varten tai tulette tutustumaan ennakkoon. Jokainen hoitoon tuleva lapsi saa oman ID-numeronsa, jota tarvitaan lasta noudettaessa. Luovutamme lapsen ID-numeroa vastaan, joka lähetetään vanhemmille myös tekstiviestitse tai sähköpostiin numeron hukkumisen ehkäisemiseksi. Käytäntö perustuu varkauksien ennaltaehkäisyyn.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      889
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      872
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      554
      789
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      610
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe