Mikä auttaisi koviin kuukautiskipuihin?Ja alavatsaani tulee aina kuukautisten aikana kamala turvotus.Saisiko apteekista ilman reseptiä tjsp jotain lievittävää ainetta?
K-kipuihin.
Tyttö.
5403
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin, apteekista saa e-pillereitä koviin kuukautiskipuihin, myös muutamaa muuta tuotetta. Puhu lääkärisi kanssa!
Aika monet saa apua tiettyjen hierontapisteiden käsittelystä jaloissa
kaikenlaiset liikkeet jotka kohdistuu alavatsaan. Esim jalkojen nosteu vastakkaiselle puolelle yläviistoon..mulla auttaa aina.
Kannattaa napsia muutama burana (panadol, tms.) päivässä. Toisaalta pillereistä ei ole paljoakaan hyötyä, jos kivut yltyvät niin pahaksi, että laatta lentää.
Kannattaa kokeilla sellaista, että painaa lantio-kuopasta (reunoista) kovaa, joillain auttaa joillain ei.
ex-muijani haki lääkäristä Miranaxia. Jos menkkakivut on tosi pahoja niin ei jostain käsikauppakarkeista ole mitään apua. Ei ole pakko kärsiä.
Rohkeasti vaan lääkärille niin saat kunnon reseptin.