Eli kyseessä 50-luvulla rakennettu talo, jossa tulisi putket ja viemäri jutut uusia. Keittiössä pesuallas ja astianpesukone, vessas on käsinpesuallas ja tarkoitus tehdä sinne suihku piste ja pesukoneelle paikka. Ja viemärit tulisi uusia siinä samalla. Paljonkohan tälläinen tapaus mahtaa maksaa.. Tai jos joku on uusinut putket ja viemärit suuntaa antavat ilmoitukset ovat myös terve tulleita =) =)
putkimiehet hinta arvio??
missy
31110
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Työt noin 35€/h. Vessan tekemiseen noin 12h. Vero 22% tekee myös aika paljon. Materiaali maksaa. Mulla pelkkä wc lähes samoilla töillä kun sulla yli 800€.
kiitos vastauksesta, lähdetään tästä, onko muilla kokemuksia/tarjouksia. =)
eli pyysimme reilut pari vuotta sitten tarjousta wc-remontista. Sinne olisi pitänyt saada pieni suihkunurkkaus liikuntarajoitteisen iäkkään äitini peseytymistä helpottamaan. olisi pitänyt siirtää wc:n ovea n.35cm. vasemmalle, vessan viereinen pieni komero olisi pitänyt liittää vessan yhteyteen, eli seinä purkia pois. Allas ja pönttö meillä ennestään ok. kaikkine töineen ja materiaaleineen oli kustannusarvio n. 12.000€.