Lasten välinen seksileikki?

epävarma isä

Mieltäni on jäänyt vaivaamaan viikko sitten näkemäni kohtaus ja päätin kertoa siitä tällä palstalla.

Juhlin vappua seitsemänvuotiaan tyttäreni, veljeni ja hänen kahdeksanvuotiaan poikansa kanssa. Saunoimme yhdessä ja me miehet joimme hiukan alkoholia. Veljeni keksi antaa lapsillemme vodkalla terästettyä simaata ja se sai heidän päänsä sekaisin. Lapset muuttuivat varsin villeiksi saunan jälkeen ja juoksentelivat alastomina pitkin tupaa. Minä en pitänyt veljeni päähänpistosta, mutta veljeni vain nauraa käkätti sanoilleni. Hänen mielestään lapsillakin tuli olla hauskaa vappuna.

Tilanne rauhoittui illan mittaan ja lapsemme vetäytyivät pojan huoneeseen. He olivat siellä yllättävän hiljaa, joten kävin kurkkimassa oviaukolta heidän puuhiaan. Yllätyin melkoisesti kun näin heidän harjoittavan suuseksiä. Tyttäreni makasi sängyllä haarat levällään ja veljeni poika nuoli hänen häpyään. Olin hyvin nolona tilanteesta, enkä tohtinut keskeyttää heidän touhujaan, koska tyttäreni selvästi nautti seksistä. Vetäydyinkin pois tilanteesta, enkä uskaltanut ottaa seksikohtausta puheeksi tyttäreni kanssa. Veljeni vain nauroi tapahtumalle ja hän tuntui olevan mielissään lapsiemme välisestä seksileikistä. Päätimme yhteisesti olla kertomatta siitä puolisoillemme, jotteivät he huolestuisi asiasta.

Kysynkin siis, että mitä minun pitäisi tehdä? Tyttäreni tietää kuinka vauvat saavat alkunsa, joten hän ei ainakaan kaipaa enempää seksivalistusta. Uskon leikin jäävän siihen yhteen kertaan, joten tuskin asiasta kannattaa puhua edes puolisolle?

4

4264

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ernesti666

      "Kysynkin siis, että mitä minun pitäisi tehdä?"

      AMMU ITTES!

    • Teeppäs tällälailla

      Mitäs, jos sinä "epävarma isä" yrittäisit jotain terapiaa tai lääkitystä itsellesi saada?

    • minä

      Sinuna keroisin kyllä vaimollesi ja miettisitte yhdessä puhutteko tytölle jotain tapahtuneesta...

    • -o90

      Ei tuosta seksijutusta tarvitse mitään välittää, miksi pitäisi?
      Mutta sitä viinaa ei kyllä 7-8 -vuotias juurikaan kestä, vaan se on hengenvaarallista.
      Huostaanotto tuosta seuraisi välittömästi, jos joku ilmoittaisi asiasta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti

      Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää
      Maailman menoa
      36
      2141
    2. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      60
      1965
    3. Helsingin yllä valopalloja

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön
      Sinkut
      121
      1910
    4. HÄLYYTYS!!

      Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a36
      NATO
      377
      1622
    5. Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?

      Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.
      Kouvola
      103
      1621
    6. Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja

      Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah
      Maailman menoa
      124
      1444
    7. Millainen on naisellinen nainen

      Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n
      Sinkut
      182
      1072
    8. Raamatullinen kaste

      Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu
      Kaste
      53
      957
    9. Mitkä asiat kaivatun ajattelussa

      Ihmetyttävät? Mikä on tullut yllätyksenä?
      Ikävä
      73
      875
    10. Mitkä olisivat kolme tärkeintä

      vihjettä kaivatustasi?
      Ikävä
      27
      869
    Aihe