Onko tosiaan totta ettei lentokentältä mene ainuttakaan bussia suoraan ayia napaan? mitä olen löytänyt niin kaikissa vaihto.. pitääkö paikkansa?
Moi, Larnacan kentältä ayia napaan?
4
335
Vastaukset
- elias5
Itse etsin kentältä taksi kyydin larnacan dösikselle.
2 taksikuskia ei suostunut (haluisivat suoraan ajaa napaan!) 3 suostui :D Hintaa en muista mutta oli semi halpaa?
Larnacassa sit kyselin ihmisiltä mikä bussi ja mistä. Se oli sit jokunen euro se dösälippu.
Bussilla kesti semmonen 30-40min napaan.
Niin ja en ainakaan muista että olisi suoraa dösää napaan :O
Mee taksilla larnacaan :)- konna kontiola
oorrait, näin täytyy tehdä! kiitos informaatiosta, ilmeisesti lähtee sit jstn poliisilaitoitoksen vierestä? ainaki tuol jossai luki jtn sellasta..
- elias5
Ite sain taksi kyydin ihan rannalle. Siinä sit oli dösis lähellä mistä lähti napaan päin busseja. Kun taksi kuskille sanoo napan bussi asemalle larnacaan niin kyllä ne tietää minne.
Tällä kertaa faija tulee mun kanssa ja mennään protarakseen. Ostettiin matkatoimiston bussilippu. Meno-paluu 15e/hlö
Mut enivei hyvää matkaa :P- konna kontiola
joo se ois ihan järkevä ratkasu mut ku piti alkaa säästää ja jättää noi paketti matkat väistä niin tässä sitä nyt ollaan, tosin eiköhän tuo sieltä löydy! kiitoksia, ens launtaina olis lentoa kiovan kautta larnacaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 752924
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell572430Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1562037Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.591906Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1361738Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,571280- 751261
Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.851154Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1611133Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401020