A. Wiskari on mahtava artisti!

A.W. Fani

Mitä olette mieltä A. Wiskarista? Itse diggaan miehen tuotannosta, olen ostanut kaikki Wiskarin levyt ja kuunnellut ne jo melkein puhki. A. Wiskarin musiikki ei mene massan mukana. Hänen sanoituksensa ovat koskettavia ja niihin voi samaistua jollakin tavalla. Wiskarissa on myös aimo annos karismaa ja sellaista lavasäteiltyä. Hän on läsnä joka hetkessä. Hän vaikuttaa sympaattiselta, fiksulta ja maanläheiseltä. Mitään diivan elkeitä ei tule hänestä löytymään. On se vaan hieno mies.

4

182

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J. Savolainen

      Tarkoitat ilmeisesti Arttu Wiskaria? Ei ole paljon vaadittu, että kirjoittaa edes artistin nimen oikein.

    • artturisetä...

      Aika turha artisti. Toki jotkin sanoitukset on hyviä ja koskettavia, mutta siihen se sitten jääkin. Diivan elkeitä kyllä löytyy, kun hän mm. haukkuu muiden artistien tuotantoa. Karismasta voi olla monta mieltä. Mutta ainakin Radio Nova-tuulipuku-Ford-jamppatavikset tykkää.

      • LAAMANEN

        Ehkäpä maamme masentavin artisti...ja turhin!


      • Ärsyyntynyt potilas
        LAAMANEN kirjoitti:

        Ehkäpä maamme masentavin artisti...ja turhin!

        Arttu on ilmiö!!! Niinku Anssi Kela aikoinaan. Jos muistatte? Vaatii lahjoja laittaa sanoja peräkkäin tarkottamatta mitään järkevää. 3 minuuttia jollotusta ja parkua siitä että on niin kamalaa kun on kurjaa. Kerran vielä kestän kuulla Tuntemattoman potilaan, ehkä. Viimekskään ei verensyöksy ja aivohalvaus ollu kaukana!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      225
      4117
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      111
      2603
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2325
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1416
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      98
      1327
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1159
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      75
      1047
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      923
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      906
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      901
    Aihe