Marmaris???

tarviinvinkkejä!!!!!!!!

Voisitteko te ihmiset jotka olette käyneet Marmariksella kertoa millaista siellä on??
Kaikki tieto on tarpeen!!!!:-)

5

401

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jkkl

      ennvoi kertoa

    • qqegqegg

      tse tykkäämme enemmän uin esim Alanyasta tai Kusadasista.
      Vuorten ympäröimä kattilan pohja, jos lämmntä ja vihreää.........

      Huomenna mennään taas................suosittelen

    • MarmarisMari

      Minusta Marmaris on ihan kiva lomapaikka, siellä se tosiaan vuorten edessä on.
      Mene vaikkapa satamaan illalla, upea, upeine laivoineen ja ihanine ruokapaikkoineen ja baareineen. Et varmasti unohda ikinä sitä ihanaa tunnelmaa Turkin tumman lämpimän tähtitaivaan alla.
      Varaa meriretki joku päivä, johon sisältyy, ruoka ja koko pvn juomat. Pysähtyvät päivän aikana kivoissa kylissä ja pitävät uintitaukoja. Ihanaaaaa!!!
      Käy vaikkapa Domuksella Icmelerissä markkinoilla(olikohan Keskiviikkoisin aina, siellä myös kivaa ja menee monta tuntia.Tai lähde vaikkapa paikallisten jäjestämälle Jeeppisafarille vuoristoon, upeaa ja hauskaa:-)
      Rannalla myös ihana ottaa aurinkoa tai vaan kävellä rantatietä aina Icmeleriin asti n.7km. Jos olet diskoikäinen baarikadulla kivaa iltaisin/öisin :-) Onhan Marmaris pienempi paikka kuin Alanya, vaan hauskaa sielläkin on(3kertaa ollut ja taas vaihteeksi valitsin kohteeksi sen.Joten eikun sinne ja hauskaa teille:-))

    • Tusinamatkaaja

      Marmaris ihastutti.Kävimme tänä keväänä viikolla13.Ilmat ihanat,mutta ei vielä liian kuumaa.Paikka oli todella positiivinen yllätys.Sopivan pieni että kävellen pääsi joka paikkaan,mutta kuitenkin riittävän iso että jäi vielä nähtävää seuraavallekkin kerralle.Rantakatu siisti ja muutenkin yllättävän siistiä.Jopa yleisiä WC:tä oli paljon ja ne pidetiin puhtaina.Keskustaa oli entisöity ja uudelleenrakennettu.(kertoi opas)Olemme käyneet normi tavalliset välimerenkohteet,mutta jostain syystä tämä oli jäänyt väliin,harmi.Mutta päätimme heti kotiin tultua,ttä ei jää ainoaksi kerraksi.SUOSITTELEN.

    • kinnele

      Joo, kyllä vaan voin suositella. Ovat tehneet paljon, jotta turistit viihtyisivät. Suihkulähde/vesi/musiikkiesitys iltaisin vanhan Tansas marketin paikalla oli ainakin viime syksynä vaikuttava elämys. Ja todellakin satama-alueella on todella ihana tallustella iltaisin ja poiketa juomille tai hyville ruuille. Vielä pari viikkoa ja siellä taasen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7403
    2. 78
      4913
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4809
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4218
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      8
      3008
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2639
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2541
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      46
      2186
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2181
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1820
    Aihe