Mä haluisin saada, mutta ei ne vaa anna. Sit ne ei anna tehä kotitöitäkään! :o Help? :( Haluisin tehä kotitöitä, mut ei voida tiskata, koska meil on tiskikone ja muuta ne ei keksi. Haluun saada rahaa muulloinkin ku vaan esim. synttäreillä ja jouluna.
Saatteko viikkorahaa?
16
322
Vastaukset
- onnea matkaan
Jos teil o pihaa, tarjoudu haravoimaan. Jos asutte lähelllä kauppaa (jalankulkumatkan pääs) nii tarjoudu tekeen ostokset. Muita kotitöitä vois olla imurointi, pölyjen pyyhintä, mattojen tamppaus, vessan pesu, rokien vieminen. Tai jos teil o koira nii sen ulkoilutus. Pikkuveljen/pikkusiskon hoito (jos heitä on) tai lemmikkien 8jos on) hoito, esim.koiran peseminen.
- number5forever
mä en saa viikkorahaa mutta kyllä mä saan joka viikonloppu ostaa karkkia
- pelldkdksloudjb
jos oot yli14v hanki kesätöitä. Ite saan vanhemmilta rahaa aina ku pyydän, mut ei niiltä aina viitti rahaa olla kinuumas nii oon kesäl menos töihi.. Jos oot alle 14v nii kysele tuttavilta/naapureilta jos ne tarvis apuu jossai lastenhoidos, eläinten hoidos, pihatöis...
- 10 w
Mä saan 9€ ja olen 10 w.
:) - Seittemän euroa tarpeeks
Meillä on kotona semmonen juttu et mä ja mun siskot (kaks nuorempaa) saadaan päättää halutaanko viikkorahaa vai karkkia kerran viikossa ja jos ottaa rahat saa niillä ostaa ite omat karkit ja rahamäärä on sen suurunen millä luokalla oot, ite oon seiskalla ja rahat, pikkusiskot ottaa mielummin karkkia molemmat mut ku en ikinä osta karkkia ni rahat on mulle parempi... Jos teillä on karkkipäivä ni sähän voit ehdottaa tommosta? Ja sitte jos haluu säästää ni ostaa vaan vähemmän karkkia.
- handdiy34354
http://www.myearn.com/?ref=173081&subid= Liity MyEarniin tästä sivulla vaan katselet kamppanjoita ja osallistut kilpailuihin ja arvontoihin ja tienaat 20sent 2e per kamppanja kokeile!!
- Joopajoopajoopajoo
Saisin mutten halua......... Enkä tarvitse
- Masseis
Oih pian pasahtaa 10 000€ raja rikki, ja kaikki dissaa kun on ite köyhiä. Vituttaako?
- viikkomani
ite en saa viikkorahaa ja oon 12 ja ihan hyvin oon pärjäilly
- Trol
Mä oon 10 ja saan viikkorahaa 10€, sit kun oon 11 saan 11€.
- lgofldkkdl
Turhaa mokomat viikkorahat, jos haluaa rahaa niin kyllä työtä aina löytyy. Viikkorahat tekee lapsista liian lellittyjä.
- Lune Noire
lgofldkkdl kirjoitti:
Turhaa mokomat viikkorahat, jos haluaa rahaa niin kyllä työtä aina löytyy. Viikkorahat tekee lapsista liian lellittyjä.
Monta kertaa näihin viikkorahoihin sisältyy se että tehdään tietyt kotityöt...
Ei se rahalla lelliminen lellittyä tee... Mutta jos annetaan kaikki anteeks ja tehään ihan lapsen mielen mukaan niin... (Yksi kaverini on tälläinen jälkimmäinen...)
- mopoilija
Saan kuukaudes kympin 50€ bensa rahaa
- LaplandRocks
Tiiän että kaikki sanoo mua hemmotelluks paskaks mutta saan mummolta rahaa (1-60€) milloin haluan jos sillä on. En kyllä tee sillä rahalla melkeen mitään mutta kuitenki. Ps: oon 11v ja täytän joulukuussa 12
- Suge!!
Koulun alkaessa alan saamaan viikkorahaa eli 5 e kuukaudessa. Se riittää mulle ihan hyvin. Yleensä saan synttärirahaksi n. 200
- en saa viikkorahaa
en saa viikkorahaa. nyt mul on viimekesän saldona 1250e, kesätyö kävin isovanhempii auttamassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761715
- 108977
- 87834
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19663- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41557Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45508Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164503Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;191453- 26439