Kovasti kiinnostaisi?

Mitähän tätänykyä...

...kuuluu sille palstan vireälle kommentoija/kuvataiteilijalle Markku Laitiselle?
Ei olla pitkään aikaan täällä nähty niin nykytaiteen- kuin muidenkaan nykykuvataiteilijoiden alas-ajoa ja niitä uskomattomia fraseerauksia joita kyseinen taiteilija omien silminnähtävistä "kilpailijoistaan" käyttää?
Tämä palsta alkaa olla jo kovin tylsä kun äijä ilmiselvästi- ja ihan todennäköisesti on alkanut itsekin pohtia nykytaidetta ja sen moninaisia ilmenemismuotoja!
Ainakin allekirjoittanutta kaiken lisäksi kiinnostaisi kovasti se hänen "kohukirjansa" -ja erinäiset paljastukset mitä keittoa taidemaailmassa keitetään- ja on jopa keitetty jopa hänen päänmenokseen, niinkuin hän on asian ilmaissut.
Ennenkaikkea minua kiinnostaisi se hänen väittämänsä presidentin mukana olo jopa "lastenkiusaamisessa"- niinkuin asian ymmärsin hänen yhdestä JuuTuben klipistä? Minkähänlaisia "tuotuuksia" se kirja lopulta paljastaakaan?

Vai oliko tuokin yksi "tähdenlento" tässä netin ihmeellisessä mualimassa. XD

4

66

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jokaisen pitäisi....

      ...ymmärtää mihin tuollainen "itsevaltius" ihmisen tänäpäivänä johdattaa. Tämäkin tyyppi on varmaan ihan turvallisessa paikassa nyt.
      Mutta oletteko yhtään miettineet kuinka turvattomia me ihmiset nykyisin olemmekaan? Johdattaako taiteemme meidän tietämme- ja ajatustapojamme ollenkaan siihen suuntaan että olisimme onnelisempia?
      Väitän että ei! Jokaisella meistä on taka-ajatuksia ihan jokaiselle teokselle mitä teemme! Toisia kuljettaa raha ja toisia pelkät utopiat.

    • Mä tiedän

      Tyydyn tässä vain toteamaan että kysymyksessä on "luonnollinen ja välttämätön jatkumo" joka tuollaisesta toiminnasta yleensäkin seuraa. Ei sen kummempaa! Lukekaa vaikkapa rivien välistä Te jotka ette osaa tehdä johtopäätelmiä.

      • Oli 'jatkumo'...

        ...mikä hyvänsä mutta päivänselvästi se ukkeli on bannattu palstalta. Bannattu nimenomaan hänen oman henkisen hyvinvointinsa tähden. Tuollainen itsekeskeisyys (lue narsismi) ei voi olla hyväksi palstalla jolla jokainen anonyyminä voi tahallaan pistää "pökköä pesään" kun huomaa tuollaisen yhteisössä rähjäävän taipumukset.
        Jos olette vähääkään käynyt lukemassa niitä hänen blogejaan siellä "Uusi suomessa" niin ette ole voineet välttyä niistä huomioista sielläkään.
        Jos joku edes hiukan yrittää kyseenalaistaa niitä hänen kantojaan, on se vähintäänkin "maailmasodan haaste" hänelle ja hän ryhtyy välittömään vastaiskuun ja silloinhan pyritään menemään kommentoijan henkilöön, eli juuri niinkuin täälläkin on aina tapahtunut. Puhumattakaan nistä hänen 'vertailuhaasteista'. Milloin hän haastaa kommentoija vertailemaan esim. omaa älykkyyttään tai lahjakkuuttaan- ja vain muutamia mainitakseni.

        Joten palstan ylläpito on varmasti tehnyt oikean- ja ainoan mahdollisen ratkaisun ja bannannut tuollaisen ukkelin palstalta pois ihan hänen oman mielenterveytensä vuoksi, joten pitän koko tätä ketjun aloitusta turhana riidankylvämisenä ja toivoisin että vihdoinkin lopettaisitte tämän ukkelin kiusaamisen ja painostamisen! Ehkä tästä palstasta vielä tulisi ihan toimiva niille asioille mihin se on tarkoitettu. Eikä siis millään pahalla ketään kohtaan!!!!


    • naurettavaa jälkeä

      näin you tubessa hänen lataamansa työn.tosi markkumaista tuherrusta.ei se mies kyllä maalata osaa.heh heh varmaan hän itse luulee että työ on hyvä.tässä taas nähdään että miehen ei noilla taidoilla paljon kannata maalata.hän halventaa amatöörimäisyydellään meitä muita taiteilijoita.katsokaa vaikka itse.Speed painting - Watercolor portrait.markku laitinen.mitä se luulee itsestään:)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      174
      1182
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      45
      619
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      559
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      301
      554
    8. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      538
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      51
      519
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      502
    Aihe