Nyt leikkuri iskee insinööreihin - jo 6600 ilman töitä :
http://www.3t.fi/artikkeli/uutiset/tyoelama/nyt_leikkuri_iskee_insinooreihin_jo_6600_ilman_toita
Leikkuri iskee insinööreihin
5
272
Vastaukset
- eläkettä odotellessa
HAHA! Onneksi olenkin valtion organisaatioon juurtunut humanisti. Palkka välttävä 4500 euroa kuukaudessa ja töitä eläkkeelle asti. Töissä en tee oikeastaan mitään, eikä oikestaan kukaan taida edes tietää, että olen töissä.
- aadulfhitler
Minua ei kiinnosta insinöörien ongelmat
- 2+11
Jokaisessa meissä asuu sisäinen insinööri. Joka kieltää sen on vielä elnkaaressaan siinä vaiheessa että olsiko skeba vai vihreä liike elämän suunta.
- ef juu eu
EU:ssa on menossa työn uusjako. Teolisuus ja "kehittyneet" alat jolla tarkoitetaan kai korkeaa teknologiaa keskitetään Saksaan ja Ranskaan ja keskiseen eurooppaan.
Näin ovat eu-mahdit päättäneet ja Suomen on toteltava. Geopolitiikan vuoksi piti aiemmin nöyristellä Neuvostoliittoa ja yt sitten Euvostoliittoa. Nykyisen hallituksen ministerit, jotka ajavat kiihkeästi eu:n etua palkitaan tästä arvokkaasta työstä. Katainen ja Niinistö saivatkin jo kunniamerkkinsä. Kaikille on tiedossa hyvä deskjob EU massiivisessä virkamiehistössä. Äänestäjät eivät enää voi vaikuttaa.
Mitä Suomi sitten saa kun työpaikat siirretään pois? Hyvän mielen? - Yliarvostettu inssi
Kyllä nää inssit ja diplomi inssit o ihan liian yliarvostettuja työssä ja työelämässä. Palkkakin liian suuri.
Jos tuuri/suhteet käy voi päästä isolle pallille, jopa Finnairin johtajakis ja palkkaus yli 50000€. On kyllä ihan liian paljon inssi koulutuksella.
Onkohan tässä maailmassa mennyt ihan oikeasti johtajilla suhteellisuuden taju palkoissa, optioissa, bonuksissa, eläke-eduissa, rekryrahoissa, asunto, auto yms. eduissa.
Maailmalta tulee maahnmuuttajat tekemään halvalla osa-aikatyötä ja herrat kerää kaiken voiton ja isoilla eduilla!
Saa Suomi poika ja tyttö olla varuillaan, sillä heidäthän ensiksi laitetaan ulos, koska palkka on liian suuri. Ja puhutaan vielä työaläkeurien pidennyksestä.
Maahanmuuttjat ja osa-aikaisetko ne tekevät. Nytkin könttäpalkka ravintola-alalle ja ei siitä mitää eeläkkeitä nuoret enää saa tai saako nuoret enää niitä tulevaisuusdessa laisinkaan.
Mihin muuten on kadonneet oikeasti eläkeyhtiöiden eläkesäästöt? Menikö ne Cyprokselle vai missä ne oikeasti on?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671232- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että336701- 51661
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
- 101625
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574