Suomen ley linjat ?

Jari_69

Heippa.

Oon tämmönen nelikymppinen hyvin herkkä mieshenkilö, ketä kiinnostaa
kaikki new age jutut ja mm. reikit on opiskeltu ja aina vaan etsimässä vieläkin syvällisempää ymmärrystä kaiken maailman henkisistä asioita ja muista hyvin oudoista jutuista.

Kaikkee outoo on tullut opiskeltua new age aiheen ympäriltä ja myös koettua ja nyt kiinnostuksen kohteena on myös mm. nuo maapallon ley linjat, kun kuuleman mukaan niiden risteämä kohdissa pitäisi olla poikkeuksellisen korkeat energiat ja ajattelin että olisi vähintään mielenkiintoista lähtee vaikka meditoimaan ko. paikkoihin ja ihmettelee miltä se tuntuisi, jos miltään.

Ainoo minkä oon kuullu on että Etelä-Suomessa mm. Askolan Hiidenkivet olisi kaiketi ainakin yksi paikka missä tämmöinen risteyspaikka olisi. ?

Onko kellään tietoa tai havaintoa onko Suomesta julkistettu mitään karttoja niistä minkään yhdistyksen tms. toimesta.

Kirkothan on usein "kuuleman" mukaan rakennettu juuri näihin yhtymä kohtiin jostain syystä, eli jollakin on tietoa ainakin joskus ollut.

Kiitos
Jari
[email protected]

2

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sfvvevv

      Googlaa sanalla; 'Hermeetikko', siellä linjoista asiaa.

    • Jari_69

      Kiitti hyvästä vinkistä, sieltähän löytyi heti kaikkee mielenkiintoista.
      Oon ihan täpinöissään, hih ;)

      Tossa muuten yks youtube missä vähän esittelyä aiheesta, mistä en ollut itse ees kuullukkaan vielä ;)

      http://www.youtube.com/watch?v=UPe8vWA1C-k

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      187
      11428
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5439
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2697
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      40
      2365
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1841
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      44
      1795
    7. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      27
      1483
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      41
      1450
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1386
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      37
      1369
    Aihe