miten pyytää poikaa ulos

?????????

niin siis olen ajatellut pitäisikö minun kysyä ihastustani ulos. Mutta kun en uskalla. Ystäväni ovat sanoneet että pitäisi. Olen ollut jo aika kauvan ihastunnut häneen ja hän kai tietää sen sillä kun olimme menossa luokkaretkelle jouduin junassa istumaan häntä vastapäätä olin aivan punainen ja kaiken kukkuraksi kaverini vihjailivat koko ajan että olisin ihastunnut häneen. Nykyään ihastukkseni moikkailee minua ja toivottaa hyvät viikonloput. Minulla on ollut monta tilaisuutta kysyä haluasikö hän olla joku päivä kanssani jossain. Mutta olen liian ujo kysymään. mitä voisin tehdä ???

9

5970

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sama tilanne

      Kysyt vaan suoraa häneltä että kiinnostaisikp sinua lähteä ulos kanssasi. Minulla on ollut täysin sama ongelma mutta silti olen kysynyt :) Rohkeasti vain!

    • Rohkea rokan syö

      On muute yleensä satavarma että lähtee sun kanssas, myö pojat ollaan vähä semmosii että perkele ku joku tyttö näyttää että on ihastunu ni on jalat alta. Vaikka yleisesti uskotaan ja tehhään niin että on poikien homma kysyy ulos ja tehä aloite, niin ei siinä oo mittää vaikka sen tyttö välilä tekis. Selkä suoraks ja kysymään!

      • special

        moi kaikki! Mä siis haluaisin pyytää yhtä meijän luokan poikaa ulos mut en tiiä pystynkö siihen, me molemmat tiedetän että me molemmat tykkää toisistamme, siis mulla on siinä se et jos hän vastaa ei niin sitten hän menee kertoo kaikille että mä kysyin ja sit koko luokka puhuu siitä. kiitos jos vastaat!


    • lifemocker

      joko menet ja sanot "haluaisitko lähteä kanssani ulos"

      tai sitten et tee mitään. et myöskään valita asiasta kun et kerta saa itse mitään aikaiseksi tehtyä!

      • 17+1

        Menes nyt lifemocker lapsia härnäämästä.


      • jebjep
        17+1 kirjoitti:

        Menes nyt lifemocker lapsia härnäämästä.

        No tottahan se livemokkeri puhuu.....


    • avuton1234

      jollei siihenm saa yhteyttä nii mitä sitte pitää tehä x)

    • 3213213

      cs rankki

    • Anonyymi

      kysy suoraan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1064
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      794
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      15
      563
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    10. Haluatko vain sitä

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      30
      416
    Aihe