Milokselle ja Amorgokselle

Matkakuumetta2013

Suunnittelen matkaa heinä-elokuun vaihteeseen omatoimimatkaa Kykladien saariin kuuluville Milokselle ja Amorgokselle. Kysyisin onko tuona ajankohtana satamissa majoituksen tarjoajia, vai ovatko paikat noilla saarilla kuin täynnä? Jos jolla kulla on kertoa perusmajoituksen hinnasta paikan päältä ostettuna elokuussa, niin olisin hyvin kiitollinen. Ja kaikesta muustakin saariin liittyvästä saa kertoa.

2

107

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kreikkafani

      Pari vuotta sitten matkustimme Milokselle 3 viikoksi. Mukava, pieni saari. 3 viikkoa oli vähän liikaakin siellä, mutta niin varhain eivät laivatkaan kulkeneet sinne kuin pari kertaa viikossa. Hotellin omistaja ihmetteli, että kuinka kummassa keksimme tulla Milokselle! No niinhän se meni, että kartta eteen ja silmät kiinni, siitä sitten sormella johonkin. Sieltä siirryimme Sirokselle, joka on meille ennestään tuttu ja todella tutustumisen arvoinen saari lyhyen matkan päässä Pireuksesta. Miloksen hintatasosta ei kannata puhua kun matkastamme on sen verran aikaa. Hotelleja oli ihan kiitettävästi, mutta suosittelen kyllä vähän tsekkaamaan netistä etukäteen.

    • amorgos

      Hei....olen asunut amorgos 8 vuota...jos haluat enemmän tietoja tällä on mun sähköposti [email protected]

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      82
      5872
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      129
      3965
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      46
      3919
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      66
      3594
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2948
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2497
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      27
      2214
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      204
      2121
    9. 33
      2109
    10. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      445
      1823
    Aihe