Hei. Mistä saisi värivahaa hieman erikoisemman väriseen autoon? Auto on kuparin värinen: http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Nissan_350Z_flickr.jpg
Muutama pieni naarmu olisi tarkoitus peittää. Edellinen omistaja korjannut naarmut korjaamolla ja pikku hiljaa ovat tulleet taas esiin. Onko muita hyviä vaihtoehtoja kuin värivaha?
Mistä värivaha?
3
260
Vastaukset
- kfjgbjsdgjsdjgsg
Nissanin kautta voi kysellä tai sitten automaaleja myyvistä liikkeistä.
Katoaako naarmut märkänä? Jos katoaa niin virhe on pelkässä lakassa, ei maalissa ja sillon sen kuntoon laittaminen ei maksa kauheita. Myllytys vois olla sillon hyvä vaihtoehto, varsinkin jos maalipinta alkaa oleen muutenkin vähän kulunut. Jos naarmut näkyy vaikka kastelet pinnan, niin alkaa oleen maalaushommat edessä jos haluaa hyvän - Copper.
Ohuet, mutta syvät naarmut on ihan maalin läpi asti. Taitaa jäädä tuollaiseksi
- --..--
Käy korjauttamassa ihan pajalla missä fiksaavat maalipintaa. Värivaha ei kuitenkaan sitä korjaa kuin hetkeksi jos sillonkaan.
Esim Autodent tekee korjauksia ns paintchip menetelmällä, joka vois toimia tuohonkin.
http://www.autodent.fi/pienkorjaukset/kiveniskemaet
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä
Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai949367Persut: haluamme lisää veroja!
Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki694864Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.
https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.414531Jos samassa autossa istuu romani, somali ja venäläinen, kuka ajaa?
Arvioiden mukaan romanit lähtivät noin 1000-luvulla liikkeelle pohjois-Intiasta. Nyt 1000 vuotta myöhemmin he ovat levit592887Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j82088Numero josta kaivattusi tulee mieleen
Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.1001576- 411354
Tämmönen höpsö
Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress441276Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera
Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota471276Heräsin taas sinä mielessä
Miten voi haluta toista näin paljon? 😳 Kyllä meillä on muutenkin hyvä yhteys. Ehkä se tekee myös tästä niin voimakkaan?641242