B3 KIELET!!!

Onko kellään kokemuksia siitä, että olisi aloittanut b3-kielen lukion 2. vuonna? Itse pohdin vaihtoehtoa aloittaa kieli, mutta lukio olisi tavoite käydä kolmessa vuodessa koska muuten muut aineet menevät sekaisin 4 v opiskelujen takia?
198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Voithan sä käydä B3-kieltä niin paljon kun ehdit. Ehdit käydä normaalilla tahdilla viis kurssia ja silläkin saa jo, jos ei muuta niin alkeet haltuun

Äänestä

Kommentoi aloitusta


1 + 20 = 21 kirjoitti:

Onko kellään kokemuksia siitä, että olisi aloittanut b3-kielen lukion 2. vuonna? Itse pohdin vaihtoehtoa aloittaa kieli, mutta lukio olisi tavoite käydä kolmessa vuodessa koska muuten muut aineet menevät sekaisin 4 v opiskelujen takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu