taudin kourissa. Lehteen siis Pertti Haavisto kirjoitteli sairaspäiväkirjaansa.
Joku aika sittenhän samantyyppisestä terveydenhuollosta sai tai joutui nauttimaan
rouva Pertti Haavisto. On sitä vaan sopeuduttava kuten muutkin, mutta ne/me ei
valitata tuommoisista jokapäiväisistä asioista.
Pertti on kova valittamaan, milloin kutomo silloin pyöräkypärän käyttö ja mitä kaikkea muuta?
Melko omahyväistä.
Se sitten Perttikin oli
4
265
Vastaukset
- kokoomus
Oudommaksi asian tekee se kun juuri lehdessä kirjoiti H: linnan päivystyspolin ylilääkäri liekkö ollut, että riihimäkeläiset on tottuneet käyttämään niin hyvin heidän palvelujaan että Riihimäen lääkärit jää kohta työttämiksi
Palvelu taitaa olla joka paikassa sellaista kun on palvelun hakijakin. Itse en vielä ole tuntitolkulla istunut missään odottamassa , eikä väärää taudinkuvaakaan ole kohdalle sattunut.
Jospa tää on sellainen pariskunta että kun ovesta sisälle astuvat kaikilla on valmiiksi jo piikit pystyssä, kun tietäävät ettei niistä taas kunnialla selviä - Puu Pää Puu Pää
Ihmettelen kun Pertti kokeneena miehenä ei tilannut apua 112 numerosta Helsingissä, kun itsensä loukkasi. Kompuroi tänne kotikylään!
Voi , voi. Voi voi !!!!! - Pertti Haavisto Riih
Ensinkin se, että olisin vastannut kirjoitukseesi siten, miten oma kirjoitustyylini on. Mutta en tee sitä, kun en sulata sitä, jos kirjoitustani arvostellaan nimimerkin suojasta. Sillä sellainen ei tarvii mitään rehellistä vastausta!!!
- kokoomus
Voi voi herkkähipiää!
Olisiko nim. merkin suojassa saanut olla yksimielinen kanssasi?Tuo tuntemattomuus on näillä shaiteilla yleisin kirjoitustapa.
Vain omahyväiset arvostelua kestämättömät tunkevat tännekkin nimensä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh822005Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1211715- 1801306
- 229720
- 59698
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol6676- 57624
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako205580- 47517
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337482