Tämä on itse asiassa etsintäkuulutus. Jos joku tietää jotain niin kertokaa ihmeessä. Olin 23. kesäkuuta 2010 matkalla Helsingistä Vaasaan ja siinä sitten pysähdyttiin Jalasjärven Juustoportille. Pitkä vaalea erittäin hyvännäköinen mies tuli pöytääni luontevasti juttelemaan ja kysyi minne olen matkalla ja puhui myös jotain Vilniuksesta eli Vilnasta, ei ollut suomenkielinen vaikka suomea ihan hienosti puhuikin. Sanoi että asuu Vaasassa. Tilanne meni valitettavasti niin että juttu jäi kesken tietyistä syistä enkä ehtinyt edes nimeä kysyä tai saada selville oliko Suomessa asuva liettualainen vaiko kenties Vilnassa asuva suomenruotsalainen. Ainakin tuolloin mies tupakoi ja oli eritäin hyvin pukeutunut, avoin ja iloinen, sulavakäytöksinen. Pitkät jalat, solakka, vaaleat hiukset ja siniset silmät, jollain tavalla ylevän ja hienostuneen oloinen. En ole aiemmin vastaavanlaista tavannut. Jos joku esim. Vaasassa asuva liettualainen tai Liettuassa oleva suomalainen sattumoisin epäilee että voisi asiasta jotain tietää niin kertokaa ihmeessä, tai jos sinä joka luet tätä olet se mies niin vastaathan tänne kiitos!!!
Vilna/Vilnius
4
198
Vastaukset
- en ole mies
jaa että aloitit tuon jo toisen kerran.
- chachacha3
No KUULE MITÄ SITTEN??? MILLÄ IHMEEN TAVALLA se sinun elämääsi LIIKUTTAA??? PITÄÄKÖ AINA PUUTTUA JOKA HEMMETIN ASIAAN MITÄ IHMISET TEKEVÄT?????
- voiei!
Olitko Vilnassa vai missä? Otsikko on väärä jos olit Jalasjärvellä. On sullakin pulmia kerrakseen....
- chachacha1
SAMAT SANAT SINULLE. Mikä HEMMETTI siinä on kun porukka ainakin täälä SUOMESSA KYTTÄÄ JA VAHTAA IHAN HEMMETISTI MITÄ TOISET OIKEEN TEKEE???? ET KERROPPAS MULLE MIKÄ SIINÄ OIKEEN ON???? Ku joka HEMMETIN asiaa pyritään KONTROLLOIMAAN jotenki. Kyllä mä kuule ihan itse tiedän mihin nää viestit kannattaa laittaa, että ÄLÄ SÄ siihen PUUTU. PIDÄ VAAN HUOLI OMISTA ASIOISTAS!!!!!!!!!!! VAI TUUNKO MÄKI SANOON SULLE ETTÄ SULLA ON VÄÄRÄNVÄRISET STRINGIT TAI BOKSERIT TAI MITKÄ LIE?????? ELI PITÄKÄÄ ***** HUOLI IHAN VAAN O M I S T A ASIOISTANNE!!!!!!!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun433054Kova karman laki
Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko5081897Päivieni piristys, missä olet?
Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei171870Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia
jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si751571- 171474
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo431358- 251300
Millainen kaivattusi luonne on?
Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?901289UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa
Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa1041086Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.
Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.1031083