töistä potkut varkaudesta

sain töistä potkut varkaudesta. olenko oikeutettu liiton rahaan?
karenssi tulee ainakin mutta voiko olla että en saa liitosta mitään?
2129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei voi olla. Liiton päiväraha alkaa juosta heti 3 kk karenssin ja viikon omavastuuajan jälkeen. Nykyisin ei edes lomarahoja jaksoteta.

Äänestä

Ei rikollisille mitään makseta. Veitkö firman kassan vai kyniä ja klemmareita? Työkkäri lähettää liitolle lausunnon onko estettä ansiosidonnaisen maksamiselle. Voivat siis päättää, että et tule saamaan mitään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ryynanen22 kirjoitti:

sain töistä potkut varkaudesta. olenko oikeutettu liiton rahaan?
karenssi tulee ainakin mutta voiko olla että en saa liitosta mitään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu