Young and restless

Curious soul

Ihan pohjustuksena tälle gallupille, oon 17-vuotias "homppeli", ja vaikka kuinka kuulen muista homoista, tuntuu jotenkin siltä, että olen ainoa. Ainakin siinä piirissä missä liikun. Sattuipa niinki, että ihastukseni on hetero.

Eli, mitä lukiota kävitte, tai käytte? Olisi hauska tietää ovatko homot akateemisesti koulutettuja??? Itse asiassa, kertokaapas mitä työtte vielä teette. Itse en vielä viitsi paljasta muuta, että minä käyn lukiota jossain Keski-Espoossa...Kiitos

3

712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JustAnotherQueer

      Kyllä meitä on muitakin, älä huolehdi. Ota yhteyttä johonkin paikalliseen järjestöön (esim. SETA:n nuorten ryhmä tai jokin homo&lesbo-opiskelijoiden järjestö), niin eiköhän kavereita ala löytymään.

      Melko monet homoista on akateemisesti koulutettuja. Meikäläisiähän löytyy kaikilta aloilta ja useimmista ammateista, mutta suurin osa varmaankin hakeutuu sellaisille aloille, joilla ihmiset ovat koulutettuja eivätkä niin ennakkoluulojen ja stereotyyppisen ajattelun vietävissä kuin vähemmän koulutetuilla aloilla.

      Niin ja älä välitä tuosta Mengele-raasusta. Hän on tämän palstan ikioma sosiopaatti, joka häiriköi ja yrittää saada huomiota osakseen. Eniten häntä rassaa, jos et reagoi ollenkaan hänen säälittäviin viesteihinsä.

      Tsemppiä! :)

    • Hanski

      Tuskin homoihin törmää sattumalta. En ainakaan minä ole törmännyt. Internet helpottaa homoetsintää, mutta netissä tulee noudattaa erityista varovaisuutta; täällä kun on edustettuina kaikki mahdolliset pervoilijat. Vuoden vanhempana voit mennä gay-baareihin. Itse en ole koskaan käynyt gay-baarissa, koska siihen ei ole ollut mahdollisuutta "geopoliittisista syistä" johtuen, mutta eiköhän tuo asia korjaannu piakkoin.

      Mitä tulee homojen koulutukseen, niin siitä on vaikea sanoa yhtään mitään, varsinkaan kun en ole törmännyt aiheesta tehtyyn tutkimukseen. Suurin osa tuntemistani homoista on korkeakoulun käyneitä/käyviä. Homokavereihini kuuluu Mensan jäsen, kuten myös ADHD:sta kärsivä ihminen, joten eiköhän homot ole yhtä kirjava joukko kuin kansa ylipäätään on.

      Eräs patologisesti huomiota hakeava, nimimerkkin taakse piiloutuva henkilö(-t), on maininnut useasti homojen sukupuolielimen pituudeksi 50 mm, selkeämmin ilmaistuna 5 cm. Tämä ei ainakaan minun kohdalla pidä paikkansa; minulla on moninkertainen pituus. Eiköhän tässäkin asiassa homoja ole "joka lähtöön", niin kuin heteroitakin.

      Olisi sinänsä mielenkiintoista tietää, että missä, milloin, kuinka paljon ja millä metodilla ko. nimimerkki on tutkinut homojen peniksiä, kun uskaltaa moisen väitteen julkaista.

    • Gayboy

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      34
      11311
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      62
      9202
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      137
      5455
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      144
      3754
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      75
      3690
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      37
      3609
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      40
      3348
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      63
      2723
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      72
      2440
    10. Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron

      Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal
      Maailman menoa
      16
      2268
    Aihe