Missä tehdä rahanvaihto?

Money...

Nii reissu tulossa, mutta kannattaako vaihtaa teidän mielestä koko summa jo Suomessa mitä aikoo bulgariassa käyttää? Forex tarjoaa 1e=1,83l kurssin. Ei mitenkään erityisen hyvä kait. Vai kannattaisiko vain ottaa electroni mukaan ja nostaa seinästä? Olen lukenut että siinäkin piilee riski että kone voi imeä kortin tai se voidaan kopioida yms..

4

696

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • burgasin lentokentältä ei ainakaan kannata vaihtaa.täältä sunny bechilta saa parista paikasta (pankista)195 yl.kurssi 191.en ottaisi riskiä sen automaatin kanssa

    • Tänä kesänäkin SB

      Mä olen aina vaihtanut rahaa paikallisessa pankissa.Ja hotellin respassa.Respassa yleensä vaihatanut vähän kun olemme saapuneet hotelliin.Ei tartte heti ekana lähteä etsimään pankkia.

    • Vaihdettu on

      Hotelin respojen kurssit vaihtelevat. Alkuvaihdossa niitä vli käyttää, mutta paremman kurssin saa muualta.

      Crown-ketjun pisteet ynpäri kaupunkia ovat jo vuosia tarjonneet saman kohtuullisen kurssin 1,91. Pankeista saattaa löytyä parempiakin.

    • Rosa50

      Pankeissa kurssi on 1,95 ja niitä on paljon Sunny Beachilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      586
      1413
    2. Anteeksi arkuuteni

      Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän
      Ikävä
      43
      777
    3. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      470
      680
    4. Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?

      Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll
      Iisalmi
      5
      539
    5. Mikä on ollut

      Söpöintä välillämme?
      Ikävä
      34
      519
    6. Tykkäätköhän vielä minusta?

      Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin
      Ikävä
      28
      494
    7. Olet ihana

      Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩‍❤️‍👩❤️😼😘
      Ikävä
      37
      480
    8. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      39
      477
    9. Vihervasemmistofeministinaisasianaiset

      Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE
      Sinkut
      151
      438
    10. Hyvännäköinen pakkaus

      Olet hyvännäköinen pakkaus nainen.
      Ikävä
      22
      432
    Aihe