Etätyö / Myyntityötä
Olen muutama kuukausi sitten perustanut yrityksen, ja nyt olisi hakusessa henkilö joka osaa myydä vaikka eskimoille jäätä. Myynti tapahtuu sähköpostilla ja puhelimitse. Asiakkaina ovat yritykset, lähinnä verkkokaupat.
Myytävä tuote maksaa noin 205 euroa, ja jokaisesta kaupasta myyjä saa 80 euroa. Tuotteita on kuitenkin jäljellä enää vain sen verran, että koko ansiosi voi olla maksimissaan 16800 euroa.
Itse en ehdi enää myymään, sillä uudet kuviot painaa päälle. En voi myöskään palkata kuukausipalkallista myyjää, sillä niistä on huonoja kokemuksia... ja palkkaaminen kiinteällä maksulla on liian kallista pienelle firmalle.
Kerron lisää jos täältä tai lehti-ilmoituksen kautta löytyy se huippumyyjä!
BONUS!
Mikäli onnistut tehtävässä, pääset myymään myös seuraavan erän joka on valmis myytäväksi loka- marraskuun vaihteessa. Tuolloin myytävää on sen verran, että provisiota tulisi myyjälle maksimissaan karvan alle 30 000 euroa jos kaikki saadaan myytyä. Jälkimmäistä erää voi myydä koko ensi vuoden, mutta tietenkin mitä aikaisemmin myydään "ei oota" niin sitä aiemmin koko provisio kilahtaa tilillesi.
Kokemus myyntityöstä on eduksi. Muulla työkokemuksella ei ole merkitystä. Olet lannistumaton, ulospäin suuntautunut, ahkera ja hyvä puhumaan. Paikkakunnalla ei ole väliä, sillä tämän työn voit hoitaa kotia käsin.
Yhteydenotot Matille:
(HUOM! KAIKKI KIRJAIMET TULEVAT NORMAALISTI YHTEEN ILMAN VÄLILYÖNTEJÄ!!! VÄLIT OVAT OSOITTEESSA JOTTEI TULISI ROSKAPOSTIA NIIN KAMALASTI).
m a t t i . man n i ne n (AT) y a ho o. fi
(AT) merkin tilalle tulee @
Etätyö / Myyntityötä
Erkkaerkka33
2
439
Vastaukset
- myyntitykki mani
Kerro nyt enemmän mikä se huipputuote on.
- dddd-))
laitatko viestiä: [email protected]. jos kysymyksessä on joku
miesten työkone tms., ei oikein käy.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 293848
Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva5422792Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial562330Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras2182321Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle131839Mies profiloin sinut
Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.2191560Kiantama kartelli
Onko alhaisempaa kuin toimia ensin kartellissa ja lopuksi koittaa pelastaa nahkasa vasikoimalla muut kun jää kiinni? Eip561541- 971419
Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom631304Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise951235