O: Apua Sinulle

Soita.me

Tuntuuko joskus siltä, että voimat ehtyvät jo pelkkään arjen elämiseen? Onko sinulla tai läheisilläsi ongelmia työssä, ihmissuhteissa, terveydessä tai yleensäkin jaksamisessa? Siihen suuri apu on jo asioista puhuminen ja eri näkökulmien kuuleminen. Auttajien joukossa on mielenterveys-, päihde- ja kriisikoulutuksen saaneita henkilöitä. Voit soittaa meille luottamuksella, kun tarvitset henkilökohtaista keskusteluapua ja neuvontaa 0700-167-27 1,97 e / min pvm.

Löydät meidät myös Facebookista: https://www.facebook.com/AuttavapuhelinSoita.me?fref=ts

2

180

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • erkki

      kossupullo tulee halvemmaksi

    • kokeile kuitenkin

      Aloitusviestin kuvailemissa ongelmissa auttaa kääntyminen esim. kotiseurakunnan diakoniatyön ja mahdollisesti sitä kautta lähimmän A-klinikan puoleen, taikka ottaa suoraan yhteys A-klinikkasäätiöön. Vaikeissa oloissa ei kannata jäädä yksin, eikä varmasti kuluttaa rahojaan takeettomiin lupauksiin. Diakoniantyön tarkoitus on auttaa lähimmäistä ja ratkaisut löydetään yhdessä. Saat varmasti empaattista ja ammattitaitoista apua elämän solmukohtien purkamiseen, kunhan vain haet sitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      147
      7922
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      132
      3189
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      164
      2082
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      91
      1814
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      160
      1711
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      180
      1617
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      138
      1302
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      80
      924
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      89
      921
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      53
      814
    Aihe