Nyt tarvisin pikaista neuvoa, Hämmästynyt.

Collien omistaja

Hei, minulla on vanha koira ja hän on viime aikoina alkanut pitää häntää pystyssä kuin anteeni, sojottaisi kohti taivasta.

Mikä tällä on tarkoistus ja mistä johtuu että koirani on alkanut nostaa häntää pystyyn.

Ja kun koirani kivekset on leikattu, koska eläinlääkäri totesi toisen isommaksi ja sanoi että siinä kasvain. No nyt leikkauksesta on kulunut jo kohta vuosi ja hännän pää alkaa näkyä, karvaa lähtis pois. Olen kuullut että tämä johtuisi hormooni jutuista?

Koirani ei kunnolla anna puuttua häntään , mutta tuo hännän nostaminen minua huolestuttaa...mitä se tarkoittaa?

Olen kuullut että onko koirani varauksellinen minun seurasssani, No miksi ? en ymmärrä koirani käytöstä.

Mitkä on ne merkit jos koira tekee kuolemaa? Miten pelottavalta se tuntuukin :(

3

504

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • poiuytrefgh

      Kannattaa käydä eläinlääkärillä, ehkä hännän alla on jotain tai sitten jossain muualla sillä seudulla. Se voi olla jotain kipua jossain sielä, jos vielä ei anna yhtään koskea sinne. Käyttäytyykö koira jotenkin muulla tavalla erilailla?

      Tuskin koira on vielä kuolemassa, mut suosittelisin että kävisit eläinlääkärillä selvittämässä asiaa.

    • WERRR

      Samaa mieltä, kannattaa varmasti käydä eläinlääkärillä tarkistuttamassa, kuulostaa siltä että jokin paikka hännässä/hännän lähettyvillä kipeä.

    • Syy usein kipu

      Kipu on usein syynä koiran poikkeavaan käytökseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      78
      3037
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1271
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      161
      1157
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1020
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      951
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      309
      925
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      819
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      815
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      805
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      91
      783
    Aihe