Onko suomessa paljon tarot harrastajia. Ehkä 1. 50Nestä voisi olla tarot harrastaja no ehkä ei sitäkää. Vaan 1-500 voisi olla lähempänä.
Tarotilla saan muut asiat pois mielestä.
Tarot ei ole uskonto, mutta minulle se on ainakin henkinen kokemus. Miksi Tarotia yhdistetään saatananpalvontaa, sitä minä en ymmärrä.
Tarokki harrastavat lahjakkaat ihmiset, taiteilijat, muusikot, eri lähtökodat kaikilla. TArotin kanssa ei pelleillä
Löysin iselleni sopivaksi Crowleyn pakan.
Antoisia hetkiä. Voisikohan suomeen perustaa oma tarot seura????
Miksi tarot on täällä rajatiedon kesk.alueealla??
Tarokin pauloissa.
1
211
Vastaukset
- sagamar76
Mielenkiintoista! Olen uskovaisesta perheestä ja halusin ostaa kortit jo silloin mutta uskalsin lopulta ostaa ne keski-iäss' kun huomasin ettei ole saatanaa, se oli vain riehunut minun fyysisessä elämässä niin voimakkaasti että tajusin ettei saatanaa ole henkisessä elämässä, että siellä oli vain auttajia.
Siksi aloitin itse Tarot-korttien tulkinnan ja tiedän että henkimaailma auttaa meitä ja Tarot on yksi helpompi tie heihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1273902Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans143361- 193255
- 793237
Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe563209- 292855
- 472617
- 542607
- 672387
- 192337