Miksi tarot on täällä rajatiedon kesk.alueealla??

Tarokin pauloissa.

Onko suomessa paljon tarot harrastajia. Ehkä 1. 50Nestä voisi olla tarot harrastaja no ehkä ei sitäkää. Vaan 1-500 voisi olla lähempänä.


Tarotilla saan muut asiat pois mielestä.

Tarot ei ole uskonto, mutta minulle se on ainakin henkinen kokemus. Miksi Tarotia yhdistetään saatananpalvontaa, sitä minä en ymmärrä.

Tarokki harrastavat lahjakkaat ihmiset, taiteilijat, muusikot, eri lähtökodat kaikilla. TArotin kanssa ei pelleillä

Löysin iselleni sopivaksi Crowleyn pakan.

Antoisia hetkiä. Voisikohan suomeen perustaa oma tarot seura????

1

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sagamar76

      Mielenkiintoista! Olen uskovaisesta perheestä ja halusin ostaa kortit jo silloin mutta uskalsin lopulta ostaa ne keski-iäss' kun huomasin ettei ole saatanaa, se oli vain riehunut minun fyysisessä elämässä niin voimakkaasti että tajusin ettei saatanaa ole henkisessä elämässä, että siellä oli vain auttajia.

      Siksi aloitin itse Tarot-korttien tulkinnan ja tiedän että henkimaailma auttaa meitä ja Tarot on yksi helpompi tie heihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      436
      7456
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      93
      6156
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      208
      5642
    4. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      164
      5319
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      34
      4487
    6. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      91
      4368
    7. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      28
      3610
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      116
      3590
    9. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3578
    10. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      83
      3524
    Aihe