Onko suomessa paljon tarot harrastajia. Ehkä 1. 50Nestä voisi olla tarot harrastaja no ehkä ei sitäkää. Vaan 1-500 voisi olla lähempänä.
Tarotilla saan muut asiat pois mielestä.
Tarot ei ole uskonto, mutta minulle se on ainakin henkinen kokemus. Miksi Tarotia yhdistetään saatananpalvontaa, sitä minä en ymmärrä.
Tarokki harrastavat lahjakkaat ihmiset, taiteilijat, muusikot, eri lähtökodat kaikilla. TArotin kanssa ei pelleillä
Löysin iselleni sopivaksi Crowleyn pakan.
Antoisia hetkiä. Voisikohan suomeen perustaa oma tarot seura????
Miksi tarot on täällä rajatiedon kesk.alueealla??
Tarokin pauloissa.
1
203
Vastaukset
- sagamar76
Mielenkiintoista! Olen uskovaisesta perheestä ja halusin ostaa kortit jo silloin mutta uskalsin lopulta ostaa ne keski-iäss' kun huomasin ettei ole saatanaa, se oli vain riehunut minun fyysisessä elämässä niin voimakkaasti että tajusin ettei saatanaa ole henkisessä elämässä, että siellä oli vain auttajia.
Siksi aloitin itse Tarot-korttien tulkinnan ja tiedän että henkimaailma auttaa meitä ja Tarot on yksi helpompi tie heihin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla
”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset23217229Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään
Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"17512268Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El476037Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta
Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään654888MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny144855Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.213987Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta843605Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?
PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html1363046S- ryhmän Israel boikotti sai Päivi Räsäsen repimään pelihousunsa?
Räsänen vertaa S- ryhmää natseihin.2811566- 851041