Pikku-Kalle urpoilee

fhgdfgf

Pikku-Kalle oli kerrankin otettu mukaan ryyppäämään, mutta baarimikolla nappasi alkaa valehdella tälle. "Onko teillä olutta?" tiedusteli Pikku-Kalle noteeraamatta ympärillään istuvia kaljoittelijoita ja sitä, kuinka baarimikko paraikaa laski hanasta kaljaa. "No ei kyl", totesi baarimikko pokkana, jolloin Pikku-Kallella hieman nappasi uhkailla tätä pyyhekumilla ennen kapakasta ulosmarssia.

Pikku-Kalle lähti kävelemään kohti hotellia. Matkalla hänen ajatuksensa harhautuivat Afganistaniin ja Somaliaan, jossa raiskauksen uhrit kivitettiin ja noituudesta mestattujen vartalot asetettiin ristille roikkumaan. Pikku-Kalle koki tällaiset asiat niin huvittavina, että hänen kasvoilleen levisi autuaallinen myhäilys. "Ainakin se on totta", totesi Haisulin ääni hänen päässään.

Hotellissa Pikku-Kalle julisti alkaneeksi vallankumouksen, jonka seurauksena kaikki mylvivät mielipuolisesti, pitkä paskavana ilahdutti ihmisiä hotellin käytävillä, televisio ammuttiin täyteen reikiä ja verinen ruumis heitettiin parvekkeelta alas. Jumala oli niin pahoillaan jumalattomasta menosta, että antoi Pikku-Kallelle uuden nimen: Kustu Kaspian. Uskovaisena kristittynä Pikku-Kalle tulisi pääsemään joka tapauksessa taivaaseen, mutta onneksi maallinen oikeus tuomitsi ihmiset tekojen perusteella. Vankilassa on esimerkiksi mahdollista polttaa tupakkaa. "Onneksi sytkäri on keksitty", virnuili mallinukke hyvin vammaiseen sävyyn oivaltamatta edes itse sanojensa kuihtunutta merkityssisältöä.

Vinkkinä tiedoksi annettakoon, että ripulointi hotellihuoneen laatikoihin, minibaariin ja sängyn eri väleihin on hyvä tapa saada porttikielto ja taata hyvät naurut myös huumorintajuiselle hotellihenkilökunnalle. Myös mielettömän mylvinnän raiuttaminen ympäri hotellia on oivallinen aatos ja helposti jokaisen tervejärkisen ihmisen toteutettavissa.

Ulosteen haju koetaan yleisesti epämiellyttävänä.

0

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

        Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
        Maailman menoa
        342
        2770
      2. SDP pelastaa uppoavan Suomen

        2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
        Maailman menoa
        58
        2235
      3. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

        Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
        Maailman menoa
        78
        1929
      4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

        Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
        Maailman menoa
        64
        1569
      5. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

        Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
        Ikävä
        140
        1512
      6. Minkä ikäinen

        on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
        Ikävä
        60
        1044
      7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

        Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
        Kaste
        102
        1009
      8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

        Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
        Euroviisut
        7
        898
      9. Raiskaukset loppumaan?

        Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
        Sinkut
        200
        815
      10. 36
        719
      Aihe