HUBI messut

Oliko paljon väkeä, veikataan n 34 kpl
21660
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Aika lähellä oikeeta olet.Tosin ei yhtäaikaa sentään tuollasta ryntäystä.

Äänestä

Kuka maksaa messutilan vuokran ja sähköt, sekä mainonnan?

Meneekö kaupunginhallituksen strategisen kehityksen määrärahoista, eli veronmaksajien rahoista?

Äänestä

kuinkas paljon oli jaettu ilmaislippuja?

Äänestä

Näkykö itse Hubikin toimitusjohtajaa?Markkinoilla kuuleman mukaan olisi mukana tankotanssiryhmässä.

Äänestä

Hyvinhän siellä oli kuulemma kävijöitä. Maksaneita oli ollut varmasti ainakin sama määrä, kuin oli ilmaisia vapaaehtoistyöntekijöitä, kutsuvieraita, sisäpiiriläisiä ja näytteille asettajia.

Äänestä

Kyllä taisi olla pitkälti toista tuhatta käviää, hieno tapahtuma kaikenkailliaan.

Äänestä

Messuja voisi olla, joka vuosi.

Äänestä

Hubimessuja ei tarvita lainkaan. Sisäpiirin sössimistä. Tarkoitettu huupiikkiläisille.

Äänestä

Markkinahumua ja hubia kansalle. ja paljuuun sit,

Äänestä

Nimestä päätellen kyseessä lienee Saarisen hupisirkuksen avajaisesitys?

Äänestä

2000 lippua oli myyty oli tän päivän Surkkarissa. Hienoa Hubik!

Äänestä

Sisäpiiritietona: ota edellisestä yksi nolla pois. Viivan alle jää vain miinusta ja kokemusta.

Äänestä

Olipas mahtavat messut! Kerrankin tyylillä tehdyt

Äänestä

Messuthan oli jopa mukavammat kuin keuruun markkinat, ainoastaan messupubi jäi uupumaan poissaolollaan. Seuraaville messuille sitten vielä anniskeluoikeudet ja pubi auki. :)

Äänestä

Täyttä puppua yleisömäärä korkeintaan 600-700 lippua!
Niin kuka lopuksi maksaa viulut! Niin ja mikä todella on tämä
HUBIK - kuka maksaa palkat, minä vaan kysyn!

Äänestä
  • Onko todellakii nii et ainaskin yksi keulinkin rojektipiälliköistä on tuon hupikin osaakas ja puhheenjohtaja...et kukakoha maksaa nii.

    Äänestä

Kyllä Hubimessut pesi mennen tullen esim. markkinat. Keuruun markkinat ovat menneet todella surkeaksi kun niiden ainoa tarkoitus on koota Keuruun Yrittäjien kassaan mahdollisimman paljon rahaa. Näillä rahoilla sitten Yrittäjäyhdistyksen "luottojäsenet" pääsevät pitämään pikkujouluja ja risteilemään ilmaiseksi... Parhaat paikat jaetaan joka vuosi samoilla tyypeille "hyvä veli" -järjestelmän mukaan eikä mikään asia muutu.

Hubimessut oli rakennettu ammattimaisesti, tunnelma oli hyvä, ohjelma oli laadukasta ja kävijöitäkin riitti. Tätä kaikkea ei voi sanoa markkinoista... Hubimessut tulkoot vaikka joka vuosi, markkinoita pitäisi jonkun tuulettaa ja kunnolla. Ei vaan taida onnistua niin kauan kun Yrittäjien puheenjohtaja on siellä suurimpana jarruna ja vastarannankiiskenä.

Äänestä

Nuoko olivat messut? Eeehhhh...ja ammattimaisesti rakennetut...ei helvetti...kyllä on Keuruulla alas vajottu!

Äänestä

Kävikö kellään tosimiehellä "FLAKSI" ja hubia koko rahalla?

Äänestä

Toimutusjohtajan hubikiako?

Äänestä
  • Tais nalli palaa kunnolla ?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Peijooni Pekka kirjoitti:

Oliko paljon väkeä, veikataan n 34 kpl

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu