Onkohan tuossa hotellissa kahvinkeitto mahdollisuus huoneessa, muuten Turkin "eväillä" loma ihan, vaan päiväkahvit ois kiva välillä juoda partislla ja hakea leipomosta herkkuja:-)
Yunus hotelli
8
585
Vastaukset
- käynyt
Ei ainakaan 3 v. sitten ollut kahvinkeitintä.
- Katriinaaaa
Ok ja kiitos vastauksestasi:-)
- kahvia huoneeseen
Yunus on normaali hotelli ja kahvinkeitinhän on yleensä huoneistohotellin varustuksena.
Ei siis tavallisissa hotelleissa.
Yunuksen baarista saa erilaisia kahveja vaikka ja kuinka paljon. Ja saat kahvit huoneesessikin jos tilaat. - atshii1
Onko Yunus hotellilla oma ranta? Joka on hotelliasiakkaiden käytössä ilmaiseksi? Rantatuolit varjot siis maksuttomia? Mitäs aamupalalla yleensä tarjotaan? Harkitsen kovasti Marmariksen reissua.. :)
- Auringon valoon
Ranta on viiden metrin päässä hotellista ja Marmariksessa on ilmaiset tuolit ja varjot kun tilaat jotain syötävää tai juotavaa kys. rannan kohdalla olevasta ravintelista. Aamupala on buffet tyyppinen ja siinä on tavallisimmat eväät. Ei muuta kuin matkaan, paikka on ihan kiva.
- SuomiNeidot:--)
Kiva hotelli ihan oli, ihana hiekkaranta ja kirkas vesi ihan.Aamiasella montaa laattua makkaraa, juustoja, pikkunakkeja, munakasta, munia, myslejä,suolaisia rinkilöitä...meille riittävä ja hyvä ihania makeita mansikoita joka aamu tarjolla:-)
Lähellä oli Yes ravintola, rantatietä, Icmeleriinpäin,(100m about, siellä nautimme lomamme parhaan ruoan. Ja , kun halusimme jotakin pientä ja turkkilaista hyvää, käväisimme pääkadulla olevassa Portofino(saman ketjun ravintola hotellin vieressä myös.Vaan tuo missä käväisimme oli varm 50 m keskustaanpäin tien toisella puolella, ihanat kebab annokset ja ranskalaiset plus salaattia 6 liiraa vain.Me kävimme siinä siksi, että kebab oli tosi hyvää siinä paikassa.
Rentouttavaa matkaa:-)- Love Yunus
Nyt oli Yunuksessa myös kivaa iltaohjelmaa, latinomusaa soittava tosi tasokas grup ja muutakin on kuulemma tulossa, kertoivat. Mukavaa siksikin koska soittavat maltillisella tavalla, ei kovaa melua. Semmosta klubi menoa ja kaikki hotellissa soitettu musa oli kuunneltavaa, kivaa taustalla paljon myös evergreen musaa. Nyt hotellissa viihtyy myös nuoremmat. Ja aamiainenhan on ihan muuta kuin aikaisempina vuosina. Nyt se on loistava. Joten me kaksi jatkuvasti Marmariksessa lomailevat jatkamme Yunuksessa myös tulevaisuudessa.
- hippiäinen
Kuinka rauhallista oli naapurihotlassa? Kesäkuussa siellä oli aivan kaistapäistä nuorisoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447286
- 324038
- 573565
- 503100
- 172786
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 482229
- 432228
- 162226