YIT: n pientalotyömaalla nähtyä : kesän pahimmilla kaatosateilla villat seinissä suoraan sateen alla (monta päivää). Vielä kk:n päästä ei ikkunoita mutta ikkunoiden alla musertuneet ja kastuneet maalaamattomat kipsilevyt. No onneksi niissä oli jo patterit kiinni ettei lähdetä enää vaihtamaan levyjä :-). Hinta tulee varmasti olemaan kova koska ovat unelmapaikalla.
Uskomatonta
9
3691
Vastaukset
- Sepe
..olis kiva tietää ettei erehdy....
- kommentoija
Eihän ne YIT:n pomot tule asumaan näihin taloihin, muut niistä homeista kärsii!
- rakentaja
kannattaa miettiä mitä tänne kirjoittaa ettei tuu herjaus syytettä
ja toiseks jos on asioista ymmärtämätön( kuten tän jutun aloittaja) niin saa paljon pahaa aikaan- AUTS
Taisi värähtää omantunnon puolella? Vai herjaussyyte! Hohhoijaa.
- sippo
on sitä luokkaa, etten toivoisi kenenkään joutuvan asumaan 'rakentamassasi' kohteessa.
- Roope
Meillä on naapurissa ollut tuulensulkulevyt seinissä jo runsaan vuoden paljaina! Ovat varmaan lukeneet jostain, että levyt kestävät sateita.
Varsinkin viime kesän jälkeen panee miettimään homman jatkamisen mielekkyyttä... - kirvari
me pidetään kaikki puutavara vesisateessa ja sitten laitetaan vain pokkana kiinni kysy isosta työmaasta helsingissä ja suurin osa virolaisia työntekijöitä että perästä kuuluu.
- home
Ihan on sama meno raksoilla, joissa suomalaisia työntekijöitä. On kato kiire, kiire ja sitten menee märkää puuta ja villaa rakennuksiin. Katot vuotaa, mutta ei sen väliä, kyllä ne kuivuu...joopa joo. En koskaan ostaisi tällä vuosituhannella tai 90 luvulla rakennettua taloa tai asuntoa.
- ne virolaiset
home kirjoitti:
Ihan on sama meno raksoilla, joissa suomalaisia työntekijöitä. On kato kiire, kiire ja sitten menee märkää puuta ja villaa rakennuksiin. Katot vuotaa, mutta ei sen väliä, kyllä ne kuivuu...joopa joo. En koskaan ostaisi tällä vuosituhannella tai 90 luvulla rakennettua taloa tai asuntoa.
ole sadetta tuoneet tullessaan,sitä ne tekevät mitä työnjohtajat käskee.Ja kuka tekisi meillä töitä jos ei virolaisia olisi,suomalaiset nuokkuu toriaidoilla ja nostaa sossusta tilin ei niitä huvita työnteko.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi724989Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1164699- 804193
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak1034113Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa33308Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1223104- 352838
- 282787
- 402763
- 372752