Gloriassa näin kesän kynnyksellä törmää aina samaan ongelmaan: jos naisella on boleromallinen lyhyt pikkutakki hihattoman puseron päällä, niin se on laitettava narikkaan! Mies voi olla farkut jalassa kera puvuntakin, mutta sitä ei miehen tarvitse jättää narikkaan! Kyseltyäni järjestysmieheltä asiaa, oli hänen kommentinsa, että puvuntakki kuuluu asusteeseen. Hei haloo! Bolerofarkkutakki kuului myös myös ystäväni asusteeseen. Olen ottanut valokuvan näistä molemmista tapauksista tänä viikonloppuna. Haluan nähdä tänä keväänä säännöt, joihin perustuu henkilökunnan käytös.
Muualla, esim. Kuopiossa ei näin käyttäydytä henkilökunnan taholta! Epäilen, ettei niitä sääntöjä ole! Joensuun Gloria rikkoo mielestäni Suomen perustuslakia, jonka mukaan kaikkia ihmisiä on kohdeltava tasa-arvoisesti ja ketään ei saa syrjiä sukupuolen, uskonnon, poliittisen suuntautumisen tms. takia.
Joensuun Gloriassa epätasa-arvoa?
Tiikerinainen11
1
205
Vastaukset
- alli5
Edustaako bolero sukupuoltasi, uskontoasi tai poliittistasuuntautumistasi? Allit saa muuten kiinteytettyä kuntosalilla. vink vink.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2802141Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131858Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1231549- 1361299
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1371220- 85856
- 174806
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä183800Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala432719- 52602