Sääntöjen vastaisen toiminnan vuoksi....

seborepa

Ei ole teillä ihan kaikki verkkopoliisihommat hallinnassa, vaikka eletään jo vuotta 2013. En ole kirjoittanut Suomi24:lle kolmeen vuoteen yhtään kommenttia. Nyt kun yritin, tuli tuli ilmoitus "Keskusteluihin osallistuminen on estetty sääntöjen vastaisen toiminnan vuoksi." Koetatte ilmeisesti tutkia kirjoittajien ip-osoitteita, jotta voitte estää häirikköjen kirjoittelua. En oikein ymmärrä, miten jäljitätte mobiililaajakaistakäyttäjien ip-osoitteita, koska ne vaihtuvat aina laitteen kytkeytyessä verkkoon. Katkaisin yhteyden ja neljännellä kerralla sain kommenttini kirjoitettua. En käytä jaettua ip-osoitetta enkä ole häirikkö.

2

139

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Saunalahti kenties?

      Onko sulla kenties Saunalahden mokkulayhteys? Jos on niin en ihmettele, vaikka ei olisikaan jaettu (=NATattu) ip-osoite. Saunalahden mokkulayhteydet on järjestään blokattu. Vaihda operaattoria niin kenties saat paremmin kirjoiteltua tänne.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      131
      3960
    2. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      19
      3485
    3. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      17
      3407
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3347
    5. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      61
      3244
    6. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      49
      3021
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2915
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      79
      2717
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2657
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      19
      2377
    Aihe